Byla B2-2999-781/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Jūratė Varanauskaitė,

2sekretoriaujant Linai Matukaitei,

3šalims nedalyvaujant,

4viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios UAB „AS Development“ administratoriaus UAB „Mandarlita“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

5Vilniaus apygardos teismas 2014 m. liepos 16 d. nutartimi iškėlė UAB „AS Development“ bankroto bylą, bankroto administratoriumi skyrė UAB „Mandarlita“. 2015 m. vasario 2 d. nutartimi patvirtinti įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai. 2015 m. balandžio 17 d. nutartimi teismas pripažino UAB „AS Development“ bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Pastarąja nutartimi taip pat buvo patikslintas kreditorių finansinių reikalavimų sąrašas. 2015 m. rugpjūčio 14 d. nutartimi patikslintas kreditorių finansinių reikalavimų sąrašas. 2015 m. lapkričio 26 d. nutartimi buvo netenkintas pirmos eilės kreditoriaus R. V. G. prašymas dėl finansinio reikalavimo patikslinimo BUAB „AS Development“ bankroto byloje. Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. kovo 4 d. nutartimi minėta nutartis buvo palikta nepakeista.

6Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro.

7Prašymas tenkintinas.

8Įmonės administratorius pateikė teismui 2014 m. gruodžio 11 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje UAB „AS Development“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi.

92015 m. liepos 13 d. įvykęs UAB „AS Development“ kreditorių susirinkimas balsų dauguma pritarė sprendžiamam klausimui dėl UAB „AS Development“ įmonės pabaigos.

10Pagal Įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

11Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

12Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

13prašymą tenkinti.

14Pripažinti bankrutavusios UAB „AS Development“ (į. k. 126313747) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

15Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

16Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

17Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai