Byla A-265-617/2013
Dėl jo sulaikymo

1Švenčionių rajono apylinkės teismo teisėjas Anatolij Januševskij dalyvaujant užsieniečio atstovui advokato padėjėjui Karoliui Merkevičiui trečiojo suinteresuoto asmens atstovui Tomui Čepulkovskiui teismo posėdyje išnagrinėjęs N. P. prašymą su trečiuoju suinteresuotu asmeniu VSAT prie LR VRM pakartotinai svarstyti sprendimą dėl jo sulaikymo, ir

Nustatė

2Pareiškėjo atstovas paaiškino, kad N. P. Vilniaus m. 2 apylinkės teismo 2012-12-11 sprendimu kaip neteisėtai esantis Lietuvos Respublikoje buvo sulaikytas VSAT prie LR VRM URC. Užsienietis kreipėsi dėl prieglobsčio suteikimo, bet Migracijos departamentas prie LR VRM 2013-01-18 sprendimu Nr. ( 15/6-14 )-15PR-17 nesuteikė N. P. laikino teritorinio prieglobsčio Lietuvos Respublikoje bei nusprendė jį išsiusti iš Lietuvos Respublikos į Gruziją. N. P. Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikė skundą dėl minėto Migracijos departamento sprendimo, todėl jo prašymas dėl prieglobsčio suteikimo yra nagrinėjamas, o kol prašymas nagrinėjamas – užsienietis negali būti išsiustas, ir todėl prašo panaikinti Vilniaus m. 2 apylinkės teismo 2012-12-11 sprendimą dėl jo sulaikymo.

3Trečiojo suinteresuoto asmens atstovas prašo prašymo netenkinti ir palikti galioti Vilniaus m. 2 apylinkės teismo 2012-12-11 sprendimą dėl N. P. sulaikymo, nes užsienietis į Lietuvos Respubliką atvyko neteisėtai, neturi asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, jo prašymas dėl prieglobsčio suteikimo buvo išnagrinėtas skubos tvarka ir pripažintas nepagrįstu. Mano, jog užsieniečio tikslas yra patekti į centrinės Europos šalis, tuo bus apsunkintas sprendimo dėl jo išsiuntimo vykdymas. Todėl prašo prašymo netenkinti.

4Prašymas tenkintinas.

5Nustatyta, kad Vilniaus m. 2 apylinkės teismo 2012-12-11 sprendimu, LR įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” 113 str. 1 d. 2 p. pagrindu N. P. buvo sulaikytas VSAT prie LR VRM URC. Teismas priėmė tokį sprendimą atsižvelgiant į tai, kad N. P. negalėjo įrodyti savo teisėto būvimo Lietuvos Respublikoje. Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad Migracijos departamentas prie LR VRM 2013-01-18 sprendimu Nr. ( 15/6-14 )-15PR-17 nesuteikė N. P. laikino teritorinio prieglobsčio Lietuvos Respublikoje bei nusprendė jį išsiusti iš Lietuvos Respublikos į Gruziją. Minėtas sprendimas nėra įsigaliojęs, nes N. P. Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikė skundą dėl minėto Migracijos departamento sprendimo panaikinimo, kuris Vilniaus apygardos administracinio teismo 2013-02-07 nutartimi priimtas nagrinėti. LR įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” 113 str. 1 d. 2 p. numatyta, kad užsienietis gali būti sulaikytas kai jis neteisėtai atvyko į Lietuvos Respubliką ar neteisėtai joje yra, išskyrus atvejus, kai jis yra pateikęs prašymą suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. Šiuo metu, kol nėra įsiteisėjęs sprendimas dėl prieglobsčio nesuteikimo, N. P. yra prieglobsčio prašytojas, jis Lietuvos Respublikoje yra teisėtai, ir Migracijos departamento prie LR VRM 2013-01-

62

718 sprendimas dėl užsieniečio išsiuntimo negali būti vykdomas. Todėl užsienietis LR įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” 113 str. 1 d. 2 p. pagrindu negali būti sulaikytas. Esant tokioms aplinkybėms teismas patenkina pareiškėjo prašymą.

8Vadovaudamasis LR įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” 118 str. 1 d., 2 d. 3 p., teisėjas

Nutarė

9N. P. prašymą patenkinti.

10Panaikinti Vilniaus m. 2 apylinkės teismo 2012-12-11 sprendimą dėl N. P. sulaikymo.

11Sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai