Byla 2-1229-883/2015
Dėl neterminuoto tėvo valdžios apribojimo priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Irena Stasiūnienė, spręsdama ieškovo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinio atsakovui V. O. dėl neterminuoto tėvo valdžios apribojimo priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Šiaulių apylinkės teisme gautas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinys atsakovui V. O., kuriuo prašoma neterminuotai apriboti tėvo valdžią V. O. jo dukters M. O. atžvilgiu ir išspręsti kitus su tėvo valdžios apribojimu susijusius klausimus: nustatyti nuolatinę rūpybą M. O., paskirti nuolatinę rūpintoją ir turto administratorę, nustatyti rūpybos vietą, priteisti iš atsakovo išlaikymą nepilnametei dukrai.

3Ieškinį priimti atsisakytina.

4Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra teisės kreiptis į teismą tinkamo įgyvendinimo sąlyga. Teismingumo taisyklių laikymasis – vienas iš pagrindų, užtikrinančių asmens teisę į teisminę gynybą. Asmuo gali kreiptis į teismą LR CPK nustatyta tvarka, laikantis įstatyme numatytų ieškinio (priešieškinio) pareiškimo formos ir turinio reikalavimų (LR CPK 111 str., 135 str.), teismingumo taisyklių, kurios yra privalomos kiekvienam besikreipiančiam į teismą asmeniui.

5CPK 401 straipsnis numato, kad bylas dėl tėvų valdžios apribojimo nagrinėja vieno ar abiejų tėvų, kurių valdžią siekiama apriboti, arba vaiko gyvenamosios vietos apylinkės teismas.

6Iš teismui pateiktų ieškinio priedų matyti, kad atsakovo V. O. gyvenamoji vieta nėra žinoma, dėl jo gyvenamosios vietos nustatymo paiešką vykdo Šiaulių apskrities VPK Joniškio rajono policijos komisariatas. Gyventojų registro duomenimis V. O. 2006-08-07 deklaravo išvykimą į Jungtines Amerikos Valstijas.

7Gyventojų registro duomenimis, M. O., kurios atžvilgiu siekiama apriboti tėvo valdžią atsakovui V. O., gyvenamoji vieta deklaruota Joniškyje, šiuo metu M. O. gyvena J. B., gyvenančios Joniškyje, šeimoje.

8Įvertinus tai, kad byloje nėra duomenų, apie atsakovo V. O. gyvenamąją vietą, o teismui pateikti dokumentai patvirtina, kad M. O. gyvenamoji vieta yra Joniškyje, teismas sprendžia, kad ieškinys Šiaulių apylinkės teismui neteismingas.

9Kadangi ieškinys paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles, jį atsisakytina priimti kaip neteismingą Šiaulių apylinkės teismui ir pareiškimas su priedais grąžintinas ieškovui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

10Išaiškinama, kad ieškovas turi teisę kreiptis į Joniškio rajono apylinkės teismą (LR CPK 137 str. 3 d.).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 29, 137, 401 straipsniais, teismas

Nutarė

12atsisakyti priimti ieškovo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ieškinį atsakovui V. O. dėl neterminuoto tėvo valdžios apribojimo kaip neteismingą Šiaulių apylinkės teismui ir jį grąžinti ieškovui.

13Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai