Byla B2-2482-436/2010
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Kauno apygardos teismo teisėjas Arūnas Rudzinskas, gavęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB “Baltic realty investments” ieškinį atsakovei UAB ,,DZO CAPITAL” dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

22010 m. gegužės 31 d. Kauno apygardos teisme gautas ieškovo UAB „Baltic realty investments“ ieškinys dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „DZO CAPITAL“. Kauno apygardos teismo žinioje yra civilinė byla Nr. B2-2104-436/2010 pagal ieškovo WEST Timber LTD ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „DZO CAPITAL“.

3Civilinė byla Nr. B2-2482-436/2010 pagal ieškovo UAB “Baltic realty investments” ieškinį atsakovei UAB “DZO CAPITAL” dėl bankroto bylos iškėlimo ir Kauno apygardos teismo žinioje esanti civilinė byla Nr. B2-2104-436/2010 pagal ieškovo WEST Timber LTD ieškinį atsakovui UAB “DZO CAPITAL” dėl bankroto bylos iškėlimo yra vienarūšės, ieškiniai pareikšti tam pačiam atsakovui – UAB „DZO CAPITAL”.

4Pagal Civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalį, teismas nustatęs, kad teismo žinioje yra kelios vienarūšės bylos, kuriose dalyvauja tos pačios šalys, arba kelios bylos pagal vieno ieškovo ieškinius skirtingiems atsakovams, arba pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti tas bylas į vieną bylą, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus bus greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčai, taip pat tais atvejais, kai jose nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję ir dėl to negalima bylų išnagrinėti skyrium.

5Dviems ieškovams pareiškus ieškinius dėl bankroto bylos iškėlimo tai pačiai įmonei yra tikslinga sujungti civilines bylas, nes jose nagrinėjami reikalavimai yra tarpusavyje susiję ir dėl to bylų negalima išnagrinėti skyrium.

6Ieškovas UAB “Baltic realty investments” taip pat prašo taikyti laikinąsias apasugos priemones, areštuoti atsakovo nekilnojamuosius ir kilnojamuosius daiktus, pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovui ir esančias pas atsakovą arba trečiuosius asmenis, uždrausti visų finansinių prievolių, įskaitant palūkanas ir mokesčius mokėjimą, taip pat dalinti, parduoti ar kitaip skirstyti įmonės turtą.

7Pažymėtina,kad Kauno apygardos teismas 2010 m. balandžio 14 d. nutartimi tenkino ieškovo WEST Timber LTD prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir iki nutarties iškelti bankroto bylą ar atsisakyti ją kelti įsiteisėjimo dienos areštavo atsakovės UAB „DZO Capital“ turtą ir pinigines lėšas, leidžiant atsakovei areštuotu turtu naudotis pagal tiesioginę jo paskirtį bei atsiskaityti su ieškove, taip pat uždraudžiant visu areštuotu turtu disponuoti. Taip pat teismas sustabdė atsakovo turto realizavimą ir išieškojimą pagal vykdomuosius dokumentus. Atsižvelginat į tai, ieškovo prašymas dėl laikiųjų apsaugos priemonių taikymo nesvarstytinas.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, teismas

Nutarė

9Sujungti civilinę bylą Nr. B2-2482-436/2010 pagal ieškovo UAB “Baltic realty investments” ieškinį atsakovei UAB “DZO CAPITAL” dėl bankroto bylos iškėlimo su civiline byla Nr. B2-2104-436/2010 pagal pagal ieškovo WEST Timber LTD ieškinį atsakovui UAB “DZO CAPITAL” dėl bankroto bylos iškėlimo, paliekant bylos Nr.B2-2104-436/2010.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai