Byla B2-2465-480/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aldaila“

1Kauno apygardos teismo teisėja Albina Rimdeikaitė, rašytinio proceso tvarka, civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ULPAS” pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aldaila“,

Nustatė

22013 m. rugsėjo 10 d. teisme priimtas ieškovės UAB „ULPAS“ pareiškimas, kuriuo prašoma iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Aldaila“. Tą pačią dieną teisme gautas ieškovės pareiškimas, kuriame nurodo, jog ji atsiima pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei. Ieškovė pareiškimo atsiėmimo faktinių aplinkybių iš esmės nenurodė, tik pažymėjo, jog atsakovė kreipėsi į ieškovę ir pradėjo derybas dėl įsiskolinimo likvidavimo.

3Ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas, o ieškinys dėl bankroto bylos iškėlimo paliktinas nenagrinėtu.

4Bankroto bylos nagrinėjamos pagal LR Civilinio proceso kodekse nustatytas taisykles, išskyrus išimtis, kurias nustato LR Įmonių bankroto įstatymas (CPK 1 str. 1 d., ĮBĮ 10 str. 1 d.).

5CPK 139 straipsnio 1 dalis numato, kad ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį.

6Teismas pažymi, kad nutartis iškelti bankroto bylą UAB „Aldaila“ nepriimta, teismas dar nėra išsiuntęs ieškinio ir jo priedų kopijų atsakovei, ieškovės ieškinio atsiėmimas imperatyvioms įstatymų normoms ir viešajam interesui neprieštarauja, todėl atsiradus aukščiau nurodytoms aplinkybėms, darančioms tolesnį bylos nagrinėjimą negalimą (ieškovei atsiėmus ieškinį), pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas, o ieškinys dėl bankroto bylos iškėlimo paliktinas nenagrinėtas (CPK 139 str. 2 d., 296 str. 1 d. 10 p.).

7Pažymėtina, kad atsiėmus ieškinį, ieškovė nepraranda teisės pareikšti tapatų ieškinį ateityje, tai yra ieškinio atsiėmimas nereiškia atsisakymo paties materialiojo teisinio reikalavimo, todėl ieškovė turi teisę vėl kreiptis į teismą su pareiškimu bendra tvarka (CPK 3 str. 5 d., 297 str. 2 d.).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 - 291 straipsniais, 139 straipsniu, 296 straipsnio 1 dalies 10 punktu,

Nutarė

9Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ULPAS“ ieškinio atsiėmimą priimti.

10Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „ULPAS“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Aldaila“ dėl bankroto bylos iškėlimo palikti nenagrinėtu.

11Panaikinti Kauno apygardos teismo internetinėje svetainėje http://www.kat.lt/ patalpintą pranešimą apie pareiškimo iškelti bankroto bylą priėmimą uždarajai akcinei bendrovei „Aldaila“.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai