Byla 2-687/2008
Dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. liepos 11 d. nutarties laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimu civilinėje byloje Nr. 2-2621-258/2008

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virginijos Čekanauskaitės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Audronės Jarackaitės ir Donato Šerno, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo uždarosios akcinės bendrovės ,,Šiltas miestas“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. liepos 11 d. nutarties laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimu civilinėje byloje Nr. 2-2621-258/2008.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Ieškovas UAB ,,Alnevinus“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui UAB ,,Šiltas miestas“ dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo. Ieškinio užtikrinimui prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

4Vilniaus apygardos teismas 2008 m. liepos 11 d. nutartimi minėtą prašymą patenkino, tai yra pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo atsakovo nekilnojamąjį turtą, o jo nesant – kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ar turtinės teises, neviršijant 399 348,50 Lt sumos, uždraudžiant turtą perleisti tretiesiems asmenims. Atskiruoju skundu atsakovas UAB ,,Šiltas miestas“ prašė šią teismo nutartį panaikinti.

5Lietuvos apeliaciniame teisme buvo gautas atsakovo UAB ,,Šiltas miestas“ atsisakymas nuo minėto atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. liepos 11 d. nutarties (CPK 308 str.). Šiame atsisakyme atsakovas nurodė, kad šalys sudarė taikos sutartį byloje bei kreipėsi į teismą dėl minėtų laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, todėl išnyko būtinybė ginčyti laikinųjų apsaugos priemonių taikymo pagrįstumą bei teisėtumą.

6Atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas.

7Dispozityvumo principas galioja ir apeliaciniame procese, todėl apeliantas turi teisę atsisakyti savo inicijuoto apeliacinio proceso atsisakydamas atskirojo skundo (CPK 308, 338 str.).

8Teisėjų kolegija sprendžia, kad pateiktas atsisakymas nuo atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. liepos 11 d. nutarties laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimu atitinka civilinio proceso įstatyme nustatytus tokiems pareiškimams keliamus turinio ir formos reikalavimus, neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nepažeidžia kitų asmenų teisių (CPK 42 str. 2 d., 308 str. 2 d.). Taip pat akivaizdu, jog atsisakymo nuo skundo teisinės pasekmės apeliantui yra žinomos, nes prie atsisakymo pridėtos šalių sudarytos taikos sutarties 8 punkte šalys nurodė, kad joms yra žinomos taikos sutarties patvirtinimo bei bylos nutraukimo pasekmės (CPK 308 str. 3 d.).

9Be to, iš Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų matyti, kad Vilniaus apygardos teismas 2008 m. rugpjūčio 22 d. nutartimi ieškovo UAB ,,Alnevinus“ ir atsakovo UAB ,,Šiltas miestas“ taikos sutartį patvirtino ir civilinę bylą Nr. 2-2621-258/2008 nutraukė. Taip pat teismas šia nutartimi panaikino skundžiama teismo 2008 m. liepos 11 d. nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones. Taigi, teismui panaikinus šias priemones, neliko ir šioje byloje nagrinėtino atskirojo skundo objekto, nes iš esmės buvo pasiektas atsakovo tikslas panaikinti laikinąsias apsaugos priemones. Dėl to šis apeliacinis procesas tapo beprasmiškas. Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad neliko apeliacijos objekto, o ši aplinkybė paaiškėjo jau pradėjus apeliacinį procesą, todėl vadovaujantis CPK 315 straipsnio penktąja dalimi, apeliacinis procesas nutrauktinas.

10Atsižvelgdama į šias aplinkybes, teisėjų kolegija sprendžia, kad nėra pagrindų atsisakyti priimti atsakovo atsisakymą nuo atskirojo skundo, todėl atsisakymą priima, o apeliacinį procesą nutraukia (CPK 308 str. 2 d.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 straipsnio antrąja dalimi bei 338 straipsniu,

Nutarė

12Atsakovo uždarosios akcinės bendrovės ,,Šiltas miestas“ atsisakymą nuo atskirojo skundo dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. liepos 11 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2-2621-258/2008 priimti ir apeliacinį procesą pagal atsakovo atskirąjį skundą nutraukti.

Proceso dalyviai