Byla e2KT-134-943/2016
Dėl skolos priteisimo, perdavimo nagrinėti kitam apylinkės teismui

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė, susipažinusi su Alytaus rajono apylinkės teismo 2016 m. gruodžio 6 d. nutartimi, priimta civilinėje byloje Nr. e2-5710-887/2016,

Nustatė

2Lietuvos apeliaciniam teismui perduotas spręsti klausimas dėl Alytaus rajono apylinkės teismo civilinės bylos Nr. e2-5710-887/2016, pradėtos pagal ieškovės RUAB „Statra“ ieškinį atsakovui L. J. dėl skolos priteisimo, perdavimo nagrinėti kitam apylinkės teismui.

3Alytaus rajono apylinkės teismo 2016 m. gruodžio 6 d. nutartyje nurodyta, kad atsakovas L. J. dirba teisėju Kauno apygardos teisme, kuris vykdo ne tik Alytaus rajono, bet ir kitų Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje esančių apylinkės teismų teisėjų administracinės ir procesinės veiklos priežiūrą, dėl ko objektyviam stebėtojui gali kilti abejonių dėl teisėjų nešališkumo. Atsižvelgiant į tai, byla turėtų būti perduodama nagrinėti kitam apylinkės teismui, veikiančiam ne Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje.

4Byla perduotina nagrinėti kitam apylinkės teismui.

5Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 34 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad, kai dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjas, teismo valstybės tarnautojas ar teismo darbuotojas ir byla teisminga teismui, kuriame jis dirba, arba kai teisme (išskyrus Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, Lietuvos apeliacinį teismą), kuriam teisminga byla, teisėju, teismo valstybės tarnautoju ar teismo darbuotoju dirba dalyvaujančio byloje asmens sutuoktinis (sugyventinis), vaikai (įvaikiai), tėvai (įtėviai), broliai, seserys (įbroliai, įseserės), taip pat dalyvaujančio byloje asmens sutuoktinio vaikai (įvaikiai), tėvai (įtėviai), broliai, seserys (įbroliai, įseserės), arba kai prieš paskiriant teisėjui nagrinėti bylą paaiškėja, kad tame teisme nėra teisėjų, turinčių teisę ją nagrinėti, byla perduodama nagrinėti kitam teismui. Klausimą dėl bylos perdavimo nagrinėti iš vieno apygardos teismo kitam apygardos teismui išsprendžia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas arba šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas (CPK 34 straipsnio 3 dalis).

6Nagrinėjamu atveju atsakovas dirba teisėju Kauno apygardos teisme, kuris vykdo ne tik Alytaus rajono, bet ir kitų Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje esančių apylinkės teismų administracinės ir procesinės veiklos priežiūrą, todėl siekiant pašalinti bet kokias abejones, susijusias su bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumu ir objektyvumu, byla pagal ieškovės ieškinį perduotina kitam tos pačios pakopos apylinkės teismui – Trakų rajono apylinkės teismui.

7Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 34 straipsnio 3 ir 5 dalimis,

Nutarė

8civilinę bylą Nr. e2-5710-887/2016 iš Alytaus rajono apylinkės teismo perduoti nagrinėti Trakų rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai