Byla e2-317-1054/2017
Dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Skuodo rajono apylinkės teismo teisėja Giedrė Kandratavičienė

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovui S. D. dėl skolos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo ir

Nustatė

3ieškovė prašo teismo iš atsakovo priteisti 383,94 Eur skolos, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 73,48 Eur bylinėjimosi išlaidas. Atsakovui nepateikus atsiliepimo į ieškinį, ieškovė prašo priimti sprendimą už akių.

4Procesiniai dokumentai atsakovui įteikti tinkamai, atsakovas atsiliepimo į ieškinį per teismo nustatytą terminą nepateikė, todėl, esant ieškovės prašymui, priimamas sprendimas už akių (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 142 straipsnio 4 dalis).

5Ieškinys tenkintinas.

6Ištyrus ir formaliai įvertinus byloje esančius įrodymus nustatyta, kad ieškovė suteikė namo savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas name (Duomenys neskelbtini)), kuriame atsakovas nuosavybės teise turi butą ir jam taip pat bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso ( - ), namo bendrojo naudojimo objektai, kuriuos atsakovas privalo išlaikyti ir mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už jų priežiūrą. Dėl to atsakovo įsiskolinimas už laikotarpiu nuo 2015-03-01 iki 2017-02-28 priskaičiuotus mokesčius už bendrosios dalinės nuosavybės administravimą, eksploatavimą ir suteiktas komunalines paslaugas, tenkantis atsakovui nuosavybės teise priklausančiam butui yra 383,94 Eur.

7Įvertinus byloje esančius rašytinius įrodymus, darytina išvada, kad tarp šalių susiklostė prievoliniai teisiniai santykiai. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.38 straipsnis). Draudžiama vienašališkai atsisakyti vykdyti prievolę, išskyrus įstatymų ar sutarties numatytus atvejus (CK 6.59 straipsnis). Skolininkas laikomas pažeidusiu prievolę, kai neįvykdomos ar netinkamai vykdomos sutartyje numatytos sąlygos arba kai skolininkas praleidžia prievolės įvykdymo terminą (CK 6.63 straipsnio 1 ir 2 dalys). Byloje nėra įrodymų, kad atsakovas įvykdė prievolę ieškovei. Iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, kad atsakovas savo prievolės tinkamai nevykdė, todėl yra pagrindas priteisti iš atsakovo ieškovės naudai 383,94 Eur skolos.

8Terminą įvykdyti piniginę prievolę praleidęs skolininkas privalo mokėti 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo sumos, kurią sumokėti praleistas terminas (CK 6.210 straipsnis). Todėl ieškovei iš atsakovo priteistinos 5 proc. dydžio metinės palūkanos už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 straipsnis).

9Patenkinus ieškinį, ieškovei iš atsakovo taip pat priteistinos jos turėtos bylinėjimosi išlaidos, t.y. 73,48 Eur (CPK 80 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 93 straipsnio 1 dalis ).

10Vadovaudamasis CPK 259 straipsniu, 262 straipsnio 2 dalimi, teismas

Nutarė

11ieškinį tenkinti.

12Priteisti ieškovei UAB „Šiaulių būstas“, j. a. k. 144619514, iš atsakovo S. D., gim. 1971-01-22, gyv. ( - ), 383,94 Eur (trijų šimtų aštuoniasdešimt trijų eurų 94 euro ct) skolą, 5 procentų metines palūkanas už priteistą 383,94 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. nuo 2017-04-18, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, ir 73,48 Eur (septyniasdešimt trijų eurų 48 euro ct) bylinėjimosi išlaidas.

13Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Skuodo rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

14Ieškovė per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Skuodo rajono apylinkės teismą.

15Sprendimas už akių įsiteisėja po dvidešimties dienų nuo jo priėmimo dienos. Jeigu dėl sprendimo už akių paduodamas pareiškimas dėl šio sprendimo peržiūrėjimo, jis įsiteisėja užbaigus peržiūrėjimo procedūrą, jeigu pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo netenkinamas.

Proceso dalyviai