Byla B2-379-198/2010
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Birutė Jonaitienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi UAB „Širmulis“ ieškinį atsakovui UAB „Jungtinis duonos centras“ dėl bankroto bylos iškėlimo

Nustatė

2Panevėžio apygardos teisme 2009-12-08 gautas ieškovo UAB „Širmulis“ ieškinys, kuriuo prašoma iškelti atsakovei UAB „Jungtinis duonos centras“, kurios buveinė – ( - ), bankroto bylą ir paskirti įmonės administratoriumi S. S..

3Panevėžio apygardos teismas 2009m.gruodžio 18 d. nutartimi nustatė ieškovui UAB „Širmulis“ terminą šiems ieškinio trūkumams pašalinti: pateikti įrodymus, jog pranešimas apie bankroto bylos inicijavimą ir ieškinys su priedais atsakovei UAB „Jungtinis duonos centras“ buvo įteikti CPK 123 str. nustatyta tvarka ar kitais Civilinio proceso kodekse numatytais būdais.

4Ieškovas UAB „Širmulis“, vykdydamas teismo 2009 m.gruodžio 18 d. nutartį dėl trūkumų pašalinimo, 2010-01-07 pateikė AB Lietuvos pašto Kauno filialo 2010-01-04 raštą Nr.(13.14-02)-5-17, kuriame nurodyta, kad pašto korespondencijos siunta RN847977609Lt, 2009-12-04 siųsta iš Raudondvario pašto UAB „Jungtinis duonos centras“ adresu ( - ) Panevėžys, 2009-12-07 įteikta direktoriui S. R.. Ieškovas nurodė, kad minėtas AB Lietuvos pašto Kauno filialo patvirtinimas apie siuntos pristatymą įrodo, jog pranešimas apie bankroto bylos inicijavimą ir ieškinys su priedais įteikti atsakovės UAB „Jungtinis duonos centras“ direktoriui S. R..

5UAB „Širmulis“ ieškinys dėl bankroto bylos UAB „Jungtinis duonos centras“ iškėlimo atsisakomas priimti ( CPK ( CPK 137str. 2 d.3 p.).

6ĮBĮ 6 str.2 d. nurodyta, jog kreditorius apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį. ĮBĮ 10 str. 1 d. nurodyta, jog bankroto bylos iškeliamos ir nagrinėjamos Civilinio proceso kodekso nustatyta ginčo teisenos tvarka, išskyrus šio įstatymo nustatytas išimtis. Įmonių bankroto įstatymas detaliai nereglamentuoja procesinių dokumentų įteikimo būdų, todėl taikomi CPK nustatyti įteikimo būdai. Įmonių bankroto įstatymas yra specialus įstatymas, reglamentuojantis įmonių bankroto procesą (ĮBĮ 1 str.) nuo pat pareiškimo priėmimo stadijos. Pranešimo apie bankroto bylos inicijavimą atsakovui įteikimas yra išankstinė neteisminė sprendimo tvarka, kurios kreditorius privalo laikytis prieš paduodamas pareiškimą teismui dėl bankroto bylos skolininkui iškėlimo (Lietuvos apeliacinio teismo 2005-09-29 nutartis civilinėje byloje 2 – 496/2005). Lietuvos pašto 2009-12-04 kvitas įrodo, kad kažkokia pašto korespondencija buvo išsiųsta UAB „Jungtinis duonos centras“, tačiau neįrodo, jog buvo išsiųstas pranešimas apie bankroto bylos inicijavimą, kuriame nustatytas ne trumpesnis kaip 30 dienų terminas įsiskolinimui sumokėti. Be to, ieškovas UAB „Širmulis“ nurodė, kad pranešimą dėl bankroto bylos inicijavimo atsakovui išsiuntė kartu su ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo. Pranešimo dėl bankroto bylos inicijavimo išsiuntimas kartu su ieškiniu dėl bankroto bylos atsakovui kėlimo įrodo, jog ieškovas faktiškai nenustatė skolininkui UAB „Jungtinis duonos centras“ įstatymo nustatyto minimalaus 30 dienų termino įsipareigojimams įvykdyti. Ieškovas nepateikė įrodymų, kad byloje esantis 2009-09-28 pranešimas dėl įsiskolinimo sumokėjimo iki 2009-10-29 ( b.l.12 ) atsakovui buvo įteiktas įstatymo nustatyta tvarka. Konstatuojama, jog ieškovas kreipdamasis į teismą dėl bankroto bylos UAB „Jungtinis duonos centras“ iškėlimo , nesilaikė ĮBĮ nustatytos išankstinės neteisminės sprendimo tvarkos. Todėl UAB „Širmulis“ ieškinys dėl bankroto bylos UAB „Jungtinis duonos centras“ iškėlimo atsisakomas priimti ( CPK ( CPK 137str. 2 d.3 p.).

7Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi, LR Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 3 punktu

Nutarė

8Atsisakyti priimti UAB „Širmulis“ ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Jungtinis duonos centras“.

9Pašalinus aplinkybes, kliudančias priimti ieškinį, ieškovei nekliudoma vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu ( CPK 137 str.4 d.).

10Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Panevėžio apygardos teisme.

Proceso dalyviai