Byla L2-2764-259/2012
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininkės Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos priėmimo klausimą

1Kauno apygardos teismo teisėjas Arvydas Žibas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs kreditoriaus akcinės bendrovės LESTO pareiškimo dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininkės Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos priėmimo klausimą,

Nustatė

2Kauno apygardos teisme gautas kreditoriaus AB LESTO pareiškimas dėl 125 860,97 Lt skolos, 6 proc. dydžio metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo ir 879 Lt žyminio mokesčio išieškojimo iš skolininkės Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos.

3Pareiškimas atsisakytinas priimti.

4Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra viena iš sąlygų tinkamai įgyvendinti teisę kreiptis į teismą. Pagal 2011-10-01 įsigaliojusią CPK 431 straipsnio 6 dalies redakciją bylas pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėja apylinkės teismai. Be to, pagal 2011-10-01 įsigaliojusią CPK 27 straipsnio 1 punkto redakciją apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių. Todėl, vadovaujantis CPK 27 straipsnio 1 punktu ir 431 straipsnio 6 dalimi, kreditoriaus AB LESTO pareiškimas atsisakytinas priimti kaip neteismingas Kauno apygardos teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Kreditoriui AB LESTO nurodžius, kad skolininkės Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos buveinė yra Kaišiadorių rajone, kreditoriaus pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo yra teismingas Kaišiadorių rajono apylinkės teismui (CPK 137 str. 3 d.).

5Teismas, vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. bei 5 d.,

Nutarė

6kreditoriaus akcinės bendrovės LESTO pareiškimą dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininkės Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

7Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai