Byla e2-560-445/2015
Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjas Dalis Žilionis, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui G. N., tretiesiems asmenims Varėnos rajono savivaldybės administracijai ir Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijai dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo,

Nustatė

2Ieškovė kreipėsi į teismą prašydama įpareigoti atsakovą G. N. per tris mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis likviduoti savavališkos statybos padarinius – išardyti pertvarkytas, perstatytas gyvenamojo namo (unikalus Nr. ( - )), esančio žemės sklype (unikalus Nr. ( - )) ( - ), dalis pagal statinio kadastro duomenų bylos duomenis, o jei šio įpareigojimo G. N. teismo nustatytu terminu neįvykdys, įpareigoti G. N. mokėti 30 Eur baudą į Inspekcijos sąskaitą Nr. LT477300010126228899, esančią „Swedbank“ banke, įmokos kodas – 5445, už kiekvieną uždelstą įsipareigojimo nevykdymo dieną, skaičiuojant nuo termino, per kurį turės būti pašalinti savavališko statybos padariniai, pasibaigimo.

32015-08-28 teisme gautas ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje Nr. e2-560-445/2015, kuriame nurodyta, jog atsakovas 2015 m. birželio 25 d. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Alytaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui pranešė, kad gyvenamojo namo (unikalus Nr. ( - )), žemės sklype (kadastrinis Nr. ( - )) ( - ), rekonstrukcijos darbams gavo statybą leidžiantį dokumentą. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Alytaus skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyrio vyriausiasis specialistas 2015 m. liepos 7 d. patikrinęs Varėnos rajono savivaldybės administracijos 2015 m. birželio 1 d. išduoto leidimo rekonstruoti statinį Nr. LNS-15-150606-00027 (toliau - SLD) parengimo ir išdavimo atitiktį teisės aktų reikalavimams nustatė, kad SLD išduotas teisėtai ir gyvenamasis namas nepažeidžia projekto, pagal kurį buvo išduotas SLD, sprendinių.

4Ieškovė prašo pareiškimą dėl ieškinio atsiėmimo nagrinėti rašytinio proceso tvarka bei bylinėjimosi išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu, priteisti į valstybės biudžetą iš atsakovo, vadovaujantis CPK 94 str. 1 d., atsižvelgiant į tai, kad tik pareiškus ieškinį atsakovas pašalino savavališkos statybos padarinius.

52015-09-23 teisme gautas atsakovo G. N. rašytinis sutikimas dėl ieškinio atsiėmimo.

6Ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas.

7Civiliniame procese galiojant dispozityvumo principui šalys gali laisvai disponuoti savo procesinėmis teisėmis.

8CPK 139 str. 1 d. nustatyta, kad ieškovas turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį, tol kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo. Kadangi atsakovas sutiko su ieškinio atsiėmimu, teismas daro išvadą, kad ieškovės ieškinio atsiėmimas neprieštarauja viešajam interesui ir imperatyvioms įstatymo nuostatoms, todėl ieškovės prašymas tenkintinas ir vadovaujantis LR CPK 42 str. priimtinas, o ieškinys paliktinas nenagrinėtu (LR CPK 139 str. 1 d.).

9CPK 94 str. 1 d. numato, kad kai byla baigiama nepriimant teismo sprendimo dėl ginčo esmės, teismas bylinėjimosi išlaidas paskirsto, atsižvelgdamas į tai, ar šalių procesinis elgesys buvo tinkamas, ir įvertindamas priežastis, dėl kurių susidarė bylinėjimosi išlaidos. Duomenų byloje, jog šalių bylinėjimosi išlaidos susidarė dėl šalių netinkamo elgesio, nėra, tokiu būdu nėra pagrindo konstatuoti, jog šalių procesinis elgesys buvo netinkamas ir dėl tos priežasties susidarė bylinėjimosi išlaidos, todėl bylinėjimosi išlaidos nepriteistinos.

10Ieškovė remiantis LR Civilinio proceso kodekso 83 str. 1 d. 5 p. atleista nuo žyminio mokesčio mokėjimo, todėl žyminis mokestis negrąžinamas.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 139 str. 2 d., 296 str. 1 d., 10 p., 290 - 291 straipsniais, teismas

Nutarė

12Prašymą dėl ieškinio atsiėmimo tenkinti.

13Priimti ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareiškimą dėl ieškinio atsiėmimo atsakovui G. N., a. k. ( - ) tretiesiems asmenims Varėnos rajono savivaldybės administracijai ir Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijai dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo ir ieškinį palikti nenagrinėtą.

14Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos gavimo dienos, atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Varėnos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai