Byla 2-3664-400/2014
Dėl skolos priteisimo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Rima Šimbelytė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Buities rojus“ ir partneriai ieškinį atsakovui V. M. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas UAB „Buities rojus“ ir partneriai prašė priteisti iš atsakovo V. M. 138 skolą, 130 Lt delspinigius, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo ieškinio sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 72 Lt žyminio mokesčio ir visas bylinėjimosi išlaidas.

32014-05-09 atsakovas pateikė teismui raštą, kuriame nurodė, kad su ieškiniu sutinka ir pateikė teismui įrodymus apie tai, kad su ieškovu pilnai atsiskaitė.

42014-05-13 ieškovas pateikė teismui pareiškimą dėl atsisakymo nuo ieškinio, nes atsakovas patenkino ieškovo reikalavimus, t.y. apmokėjo visą skolą ir atlygino ieškovo turėtas bylinėjimosi išlaidas, dėl ko išnyko aplinkybės ieškiniui reikšti, prašo civilinę bylą nutraukti. Nurodo, kad jam žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės.

5Prašymas tenkinamas.

6Bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridedamas prie bylos. Teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir bylą nutraukia. Rašytiniame ieškinio atsisakymo pareiškime turi būti nurodyta, kad asmeniui yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės (CPK 140 str. 1d.).

7Ieškovas nurodo, kad atsakovas su juo atsiskaitė, todėl jis prašo bylą nutraukti. Esant nurodytoms aplinkybėms ieškinio atsisakymas priimtinas, o civilinė byla nutrauktina.

8Ieškovas, paduodamas ieškinį, 2014 m. balandžio 17 d. AB SEB banke mokėjimo nurodymu Nr. 2256 sumokėjo 72,00 Lt žyminį mokestį. Ieškovas pareiškime dėl ieškinio atsisakymo nurodė, kad atsakovas sumokėjo bylinėjimosi išlaidas, todėl pagal LR CPK 87 str. 2 d. nuostatas ieškovui negrąžinama 75% sumokėto žyminio mokesčio sumos.

9Ieškovui išaiškintina, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 str. 2d.).

10Vadovaudamasis CPK 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 4 punktu, 294 straipsnio 2 dalimi, teismas

Nutarė

11Priimti ieškovo UAB „Buities rojus“ ir partneriai, įmonės kodas 301521589, ieškinio atsakovui V. M., a.k. ( - ) dėl skolos, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, atsisakymą ir civilinę bylą nutraukti.

12Išaiškinti ieškovui UAB „Buities rojus“ ir partneriai, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

13Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai