Byla 2-144-758/2012
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu,-

1Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Gintautas Būga,

2dalyvaujant teismo posėdžių sekretorei Anželikai Čirkovai, ieškovei M. P., atsakovui U. P., trečiojo asmens Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei J. M.,

3teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjos M. P. a. k. ( - ) gyv. ( - ), ir U. P., a. k. ( - ) gyv. ( - ), prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu,-

Nustatė

4pareiškėjai prašo nutraukti santuoką, sudarytą 2009 m. rugsėjo 1 d. Visagino savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 190, nurodo, kad bendras gyvenimas santuokoje nesusiklostė dėl charakterių nesuderinamumo, nuo 2010 m. rugsėjo mėn. negyvena santuokinio gyvenimo, neveda bendro ūkio. Pareiškėjai prašo santuoką nutraukti ir patvirtinti sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Nurodo, kad kreditorių neturi.

5Išvadą teikianti institucija Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyrius teismui nurodė, kad neprieštarauja pareiškėjų pateiktai sutarčiai dėl santuokos nutraukimo pasekmių, sutartis nepažeidžia pareiškėjų nepilnamečio vaiko interesų.

6Prašymas tenkintinas.

7Iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, kad pareiškėjai susituokė 2009 m. rugsėjo 1 d., santuoka įregistruota Visagino savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 190. Santuokoje 2009 m. rugsėjo 11 d. gimė pareiškėjų vaikas M. P.. Pareiškėjai nurodo, kad nuo 2010 m. rugsėjo mėn. nebegyvena kaip šeima. Nei vienas jų susitaikyti nepageidauja, todėl teismas daro išvadą, kad sutuoktiniams toliau kartu gyventi ir išsaugoti šeimą nėra galimybės (Lietuvos Respublikos CK 3.53 str. 2 d.), imtis priemonių sutuoktiniams sutaikyti netikslinga, nes nebegalima tikėtis, kad jie vėl pradės gyventi kartu (Lietuvos Respublikos CK 3.54 str. 1, 4 d.).

8Nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu yra visos sąlygos, numatytos Lietuvos Respublikos CK 3.51 str.: nuo santuokos sudarymo praėję daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs, sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių sudaryta ir jos turinys atitinka Lietuvos Respublikos CK 3.53 str. 3 d. reikalavimus.

9Ištyrus pateiktus įrodymus teismas daro išvadą, kad pareiškėjų santuoka faktiškai iširusi, todėl santuoka nutrauktina Lietuvos Respublikos CK 3.51 str., 3.54 str. pagrindu.

10Pareiškėjų sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių neprieštarauja viešajai tvarkai ir nepažeidžia sutuoktinių teisių ir teisėtų interesų, todėl tvirtintina.

11Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 270, 538-541 str.-

Nutarė

12santuoką, 2009 m. rugsėjo 1 d. įregistruotą Visagino savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 190, sudarytą tarp M. P. a. k. ( - ) ir U. P., a. k. ( - ) nutraukti.

13Po santuokos nutraukimo pareiškėjams palikti pavardes: pareiškėjui - P., pareiškėjai – P..

14Patvirtinti pareiškėjų M. P. ir U. P. 2012 m. kovo 6 d. sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kuria šalys susitaria:

15“1. Teisės santykių su nepilnamečiais vaikais reguliavimas.

161.1. Po santuokos nutraukimo sūnus M. P., gim. ( - ) lieka gyventi kartu su savo motina M. P. pagal jos nuolatinę gyvenamąją vietą.

171.2. U. P. įsipareigoja kiekvieną mėnesį į M. P. nurodytą asmeninę banko sąskaitą pervesti 400 Lt sūnaus M. P., gim. ( - ) išlaikymui iki jo pilnametystės, pavedant M. P. disponuoti skiriamomis išlaikymui lėšomis uzufrukto teise, pradedant mokėti išlaikymą nuo 2012 m. sausio l d.

181.3. U. P. laisvai dalyvauja sūnaus M. P. auklėjime, turėdamas teisę su M. P. iš anksto (ne vėliau kaip tris dienas iki planuojamo susitikimo) suderintu laiku ir vietoje ne dažniau kaip vieną kartą per dvi savaites matytis ir bendrauti su vaiku M. P. nedalyvaujant. Toks susitikimas trunka ne ilgiau kaip dvi dienas ir paprastai vyksta savaitgalį. U. P. vaiką pasiima ir grąžina suderintu laiku ir sutartoje vietoje, jei to padaryti negali, apmoka vaiko kelionės išlaidas.

191.4. Taip pat U. P. turi teisę ne dažniau kaip tris kartus per metus ne ilgesniam kaip vienos savaitės laikotarpiui bei vieną kartą per metus ne ilgesniam kaip dviejų savaičių laikotarpiui su M. P. iš anksto (ne vėliau kaip tris dienas iki planuojamo susitikimo) suderintu laiku ir vietoje matytis ir bendrauti su vaiku M. P. nedalyvaujant. U. P. vaiką pasiima ir grąžina suderintu laiku ir sutartoje vietoje, jei to padaryti negali, apmoka vaiko kelionės išlaidas.

201.5. G. P. arba V. P., t. y. M. P. seneliai, taip pat turi teisę su M. P. iš anksto (ne vėliau kaip tris dienas iki planuojamo susitikimo) suderintu laiku ir vietoje ne dažniau kaip vieną kartą per mėnesį matytis ir bendrauti su anūku. Toks susitikimas trunka ne ilgiau kaip dvi dienas ir paprastai vyksta savaitgalį. G. P. arba V. P. vaiką pasiima ir grąžina suderintu laiku ir sutartoje vietoje, jei to padaryti negali, apmoka vaiko kelionės išlaidas.

212. Sutarties šalių tarpusavio materialinis išlaikymas.

222. l. Šalys susitaria, kad yra darbingos ir atsisako teisės į tarpusavio išlaikymą.

233. Bendrai įgyto turto padalijimas.

243.1. Turto, esančio šalių bendrojoje jungtinėje nuosavybėje, nėra. Nei bendrų, nei asmeninių kreditorių, prievolės kuriems būtų neįvykdytos, nėra.

254. Kitų materialinių ir nematerialinių santykių reguliavimas.

264.1. Po santuokos nutraukimo U. P. lieka pavardė „P.“, M. P. - pavardė ,,P.“.

274.2. Nei viena iš šalių neturi viena kitai kokių nors kitų, ankstesniuose šios sutarties punktuose nenurodytų, materialinių ir nematerialinių reikalavimų.

285. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, po vieną egzempliorių kiekvienai šaliai, trečias egzempliorius - teismui.

296. Ši sutartis galioja nuo teismo sprendimo, patvirtinančio ją, įsiteisėjimo momento.“

30Sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai
1. Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Gintautas Būga,... 2. dalyvaujant teismo posėdžių sekretorei Anželikai Čirkovai, ieškovei M.... 3. teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal... 4. pareiškėjai prašo nutraukti santuoką, sudarytą 2009 m. rugsėjo 1 d.... 5. Išvadą teikianti institucija Visagino savivaldybės administracijos Vaiko... 6. Prašymas tenkintinas.... 7. Iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, kad pareiškėjai... 8. Nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu yra visos sąlygos,... 9. Ištyrus pateiktus įrodymus teismas daro išvadą, kad pareiškėjų santuoka... 10. Pareiškėjų sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių neprieštarauja... 11. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 270, 538-541 str.-... 12. santuoką, 2009 m. rugsėjo 1 d. įregistruotą Visagino savivaldybės... 13. Po santuokos nutraukimo pareiškėjams palikti pavardes: pareiškėjui - P.,... 14. Patvirtinti pareiškėjų M. P. ir U. P. 2012 m. kovo 6 d. sudarytą sutartį... 15. “1. Teisės santykių su nepilnamečiais vaikais reguliavimas.... 16. 1.1. Po santuokos nutraukimo sūnus M. P., gim. ( - ) lieka gyventi kartu su... 17. 1.2. U. P. įsipareigoja kiekvieną mėnesį į M. P. nurodytą asmeninę banko... 18. 1.3. U. P. laisvai dalyvauja sūnaus M. P. auklėjime, turėdamas teisę su M.... 19. 1.4. Taip pat U. P. turi teisę ne dažniau kaip tris kartus per metus ne... 20. 1.5. G. P. arba V. P., t. y. M. P. seneliai, taip pat turi teisę su M. P. iš... 21. 2. Sutarties šalių tarpusavio materialinis išlaikymas.... 22. 2. l. Šalys susitaria, kad yra darbingos ir atsisako teisės į tarpusavio... 23. 3. Bendrai įgyto turto padalijimas.... 24. 3.1. Turto, esančio šalių bendrojoje jungtinėje nuosavybėje, nėra. Nei... 25. 4. Kitų materialinių ir nematerialinių santykių reguliavimas.... 26. 4.1. Po santuokos nutraukimo U. P. lieka pavardė „P.“, M. P. - pavardė... 27. 4.2. Nei viena iš šalių neturi viena kitai kokių nors kitų, ankstesniuose... 28. 5. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, po vieną egzempliorių... 29. 6. Ši sutartis galioja nuo teismo sprendimo, patvirtinančio ją,... 30. Sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui per...