Byla 2KT-97/2010
Dėl jos perdavimo kitam apygardos teismui spręsti

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas, susipažinęs su Vilniaus apygardos teismo pirmininko 2010 m. spalio 18 d. nutartimi, priimta civilinėje byloje Nr. 2-7193-585/2010, kuria Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų vardu buvo nusišalinta nuo ieškinio priėmimo klausimo išsprendimo ir bylos išnagrinėjimo, o byla perduota klausimui dėl jos perdavimo kitam apygardos teismui spręsti,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme 2010 m. rugpjūčio 12 d. buvo gautas ieškovo A. B. ieškinys atsakovams Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, ir Vilniaus apygardos teismui dėl Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir Konstitucijos nuostatų pažeidimų pripažinimo ir dėl to atsiradusio teisės į teisingą atlyginimą (bylos Nr. 2-7193-585/2010). Ieškinį paskyrus nagrinėti konkretiems Vilniaus apygardos teismo teisėjams, jie nusišalino nuo ieškinio priėmimo klausimo sprendimo ir bylos nagrinėjimo, o Vilniaus apygardos teismo pirmininko 2010 m. spalio 18 d. nutartimi, nuo ieškinio priėmimo klausimo sprendimo ir bylos nagrinėjimo buvo nusišalinta ir kitų iki to laiko nenusišalinusių Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų vardu, bylą perduodant Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui arba šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkui tam, kad jie išspręstų klausimą dėl jos perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui.

3Ieškinys perduotinas nagrinėti kitam apygardos teismui.

4CPK 34 straipsnio 2 dalies 3 punkte nustatyta, kad byla perduodama nagrinėti kitam teismui, jeigu, nusišalinus teisėjams, jų pakeisti kitais tame teisme negalima. Bylos perdavimo kitam teismui klausimas tokiu atveju yra spręstinas CPK 35 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka. Šios nuostatos taikytinos ir tais atvejais, kai ieškinio perdavimo kitam teismui klausimas iškyla ieškinio priėmimo klausimo išsprendimo stadijoje.

5Vilniaus apygardos teismo pirmininko 2010 m. spalio 83 d. nutartimi, priimta civilinėje byloje Nr. 2-7193-585/2010, nenusišalinusių Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų vardu nusišalinus nuo Vilniaus apygardos teisme gauto ieškovo A. B. ieškinio priėmimo klausimo sprendimo ir bylos nagrinėjimo, pripažintina, kad šiame teisme nebeliko teisėjų, kurie galėtų išspręsti ieškinio priėmimo klausimą, o priėmus ieškinį – išnagrinėti bylą. Todėl ieškinys civilinėje byloje Nr. 2-7193-585/2010 perduotinas nagrinėti kitam artimiausiam apygardos teismui – Panevėžio apygardos teismui.

6Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 34 straipsnio 2 dalies 3 punktu, 35 straipsnio 2 dalimi, Civilinių bylų skyriaus pirmininkas

Nutarė

7Ieškovo A. B. ieškinį atsakovui Lietuvos valstybei, atstovaujamai Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, ir Vilniaus apygardos teismui dėl Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir Konstitucijos nuostatų pažeidimų pripažinimo ir dėl to atsiradusio teisės į teisingą atlyginimą (civilinės bylos Nr. 2-7193-585/2010) perduoti nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Proceso dalyviai