Byla eB2-776-657/2017
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Katreks“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Žibutė Budžienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Katreks“ pabaigos,

Nustatė

3BUAB „Katreks“ administratorius teismui pateikė prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, prašo bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

4Civilinio proceso kodekso 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo.

5Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialiame interneto tinklalapyje (CPK 133 str. 3 d.). Teismas nustatė, kad BUAB „Katreks“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

6Prašymas dėl įmonės pabaigos tenkintinas.

7Kauno apygardos teismo 2016 m. gegužės 31 d. nutartimi UAB „Katreks“ iškelta bankroto byla. 2016 m. lapkričio 9 d. nutartimi administratoriumi paskirta UAB „Bankroto vizija“. 2017 m. kovo 29 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas. Kauno apygardos teismo 2017 m. gegužės 22 d. nutartimi BUAB „Katreks“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama.

8Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Iš bylos medžiagos nustatyta, kad bankroto bylos iškėlimo dienai atsakovė jos vardu registruoto nekilnojamojo turto, transporto priemonių neturėjo. Iš administratoriaus prašymo dėl įmonės pabaigos ir 2017 m. lapkričio 17 d. Likvidavimo akto matyti, jog kitokių aplinkybių dėl įmonės turto administratorius nenustatė. Administratorius prašyme dėl įmonės pabaigos nurodė, kad bankroto procedūros yra baigtos. Likvidavimo akto duomenimis įmonė turto neturi, likę nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai sudaro 15 936,48 Eur sumą. Iš nustatytų aplinkybių spręstina, kad patenkinti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teisminių ginčų, kuriuose BUAB „Katreks“ būtų dalyvaujančiu byloje asmeniu, nėra. Iš bylos duomenų spręstina, kad nurašyto, grąžinto ar perduoto turto nebuvo. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2016 m. gruodžio 23 d. pažyma Nr. (KM)-D2-3032 patvirtina, kad BUAB „Katreks“ su departamentu yra atsiskaičiusi.

10Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

11Sprendimui įsiteisėjus, naikintini visi teismų ir kitų kompetentingų institucijų BUAB „Katreks“ atžvilgiu taikyti areštai, kadangi jie prarado aktualumą (CPK 149 str. 2 d.)

12Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 149, 151, 259, 260, 270 ir 279 straipsniais, teismas

Nutarė

13Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Katreks“ (juridinio asmens kodas 135812425, buveinės adresas Taikos pr. 113b, Kaunas) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

14Sprendimui įsiteisėjus, panaikinti visus teismų ir kitų kompetentingų institucijų taikytus areštus bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Katreks“ (juridinio asmens kodas 135812425, buveinės adresas Taikos pr. 113b, Kaunas) nekilnojamajam ir kilnojamajam turtui, turtinėms teisėms bei piniginėms lėšoms, esančioms bankų sąskaitose.

15Įsiteisėjusio sprendimo kopiją išsiųsti Turto arešto aktų registro tvarkytojui.

16Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

17Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos, o sprendimo dalis dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos atskiruoju skundu, gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai