Byla B2-5957-794/2015
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, susipažinęs su civiline byla pagal UAB „Sostinės gatvės“ pareiškimą atsakovui UAB „SIV statyba“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Pareiškėjas UAB „Sostinės gatvės“ pareiškimu prašo iškelti bankroto bylą UAB „SIV statyba“.

3Pagal CPK 136 str. 4 d. teismas, nustatęs, kad teismo žinioje yra kelios bylos pagal skirtingų ieškovų ieškinius tam pačiam atsakovui, gali sujungti tas bylas į vieną bylą, kad jos būtų kartu išnagrinėtos, jeigu taip sujungus bus greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčai, taip pat tais atvejais, kai nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję ir dėl to bylų negalima išnagrinėti skyrium. Įmonių bankroto įstatymo 5 str. 4 d. taip pat nustatyta, kad jeigu teismas gauna kelis pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo tai pačiai įmonei, jie privalo būti nagrinėjami kartu.

4Vilniaus apygardos teisme 2015 m. rugpjūčio 17 d. buvo priimtas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „SIV statyba“. 2015 m. rugsėjo 16 d. nutartimi atsakovui iškelta bankroto byla, nutartis šiuo metu nėra įsiteisėjusi. Kadangi nutartis iškelti bankroto bylą atsakovui šiai dienai dar nėra įsiteisėjusi, UAB „Sostinės gatvės“ pridėti dokumentai preliminariai patvirtina, jog pareiškėjas yra atsakovo kreditorius, abiejų pareiškėjų pareiškimai paduoti tam pačiam atsakovui dėl bankroto bylos iškėlimo, todėl UAB „Sostinės gatvės“ pareiškimas priimtinas ir bylos sujungtinos į vieną bylą.

5Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 5 str. 4 d., CPK 136 str. 4 d., 290-291 str., teismas

Nutarė

6Priimti UAB „Sostinės gatvės“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „SIV statyba“.

7Civilines bylas Nr. B2-5957-794/2015 ir Nr. eB2-5596-794/2015 pagal pareiškėjų UAB „Sostinės gatvės“ ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „SIV statyba“ sujungti į vieną bylą, suteikiant bylai Nr. eB2-5596-794/2015.

8Išsiųsti nutartį byloje dalyvaujantiems asmenims.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai