Byla 2-6496-262/2009
Dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, rašytinio proceso tvarka

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, susipažinusi su ieškovės E. Ž. ieškiniu atsakovams VšĮ VUL Santariškių klinikos, VšĮ VMUL dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2ieškovė E. Ž. kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams VšĮ VUL Santariškių klinikos, VšĮ VMUL dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

3CPK 137 str. 2 d. 3 p. nustatyta, jog teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu suinteresuotas asmuo, kreipęsis į teismą, nesilaikė įstatymų nustatytos tai bylų kategorijai išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos.

4Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 17 str. 3 d. numatyta, kad pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija yra ikiteisminė institucija ginčams dėl pacientams padarytos žalos atlyginimo, išskyrus ginčus, kylančius iš civilinės atsakomybės draudimo santykių.

5Prie ieškinio nėra pateiktas Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos sprendimas, ieškovė gi ieškinyje neginčija Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos sprendimo, bet reiškia reikalavimus pačioms gydymo įstaigoms.

6Vadovaujantis CPK 137 str. 2 d. 3 p. atsisakytina priimti E. Ž. ieškinį, ieškovei nesilaikius įstatymų nustatytos tai bylų kategorijai išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos; E. Ž. turėtų kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 17 str. 3 d.).

7Vadovaudamasi CPK 29 str., 137 str. 2 d. 2 p., 3d., 290 str., 291 str., teisėja

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovės E. Ž. ieškinį atsakovams VšĮ VUL Santariškių klinikos, VšĮ VMUL dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, ieškovei nesilaikius įstatymų nustatytos tai bylų kategorijai išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos.

9Pasiūlyti E. Ž. kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 17 str. 3 d.)

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai