Byla B2-708-661/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo A. T. pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Statybų linija“ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėjas Alvydas Barkauskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB „Statybų linija“ bankroto administratoriaus įgalioto asmens V. K. prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo A. T. pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui UAB „Statybų linija“ iškėlimo,

Nustatė

2

 1. Teisme gautas administratoriaus prašymas dėl bankrutavusios UAB „Statybų linija“ pabaigos.
 2. Bankroto administratorius teismui pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-03-21 pažymą Nr. VR-1.7-2185 ir duomenis apie BUAB „Statybų linija“ likutinį balansą, taip pat pateikė įrodymus apie tai, kad kreditoriams buvo tinkamai pranešta apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4

 1. Vilniaus apygardos teismo 2013 m. sausio 9 d. nutartimi UAB „Statybų linija“ buvo iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirti UAB „Restrus“.
 2. Vilniaus apygardos teismo 2017 m. rugsėjo 28 d. nutartimi buvo patikslinti BUAB „Statybų linija“ kreditoriniai reikalavimai.
 3. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.
 4. BUAB „Statybų linija“ administratorius apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos kreditoriams pranešė tinkamai. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-03-21 pažyma Nr. VR-1.7-2185 patvirtina, kad agentūra neturi pretenzijų BUAB „Statybų linija“. Administratorius nurodė, kad įmonės balanse turto nėra.
 5. Teismas atsižvelgdamas į tai, kad įmonė turto neturi, kad bankroto administratorius pateikė Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, daro išvadą, jog bankrutavusi BUAB „Statybų linija“ savo veiklą baigė. Todėl yra įstatyminės prielaidos teismo sprendimu pripažinti jos pabaigą (Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d.).
 6. Byloje taip pat buvo gautas A. T. prašymas atidėti 2017-09-14 teismo posėdį dėl BUAB „Statybų linija“ pabaigos ne trumpesniam laikotarpiui nei iki 2017-10-31. Nurodė, kad pareiškėjas siekia atkurti įmonės mokumą ir sudaryti taikos sutartį byloje. Nurodė, kad yra pasiekti susitarimai su įmonės kreditoriais, kurių teismo patvirtinti reikalavimai sudaro daugiau kaip 80 procentų visų teismo patvirtintų kreditorinių reikalavimų.
 7. Bankroto administratorius atsiliepimu į pareikštą prašymą nurodė, kad yra baigtos visos įmonės bankroto procedūros. Klausimas dėl galimybės sudaryti taikos sutartį jau buvo nagrinėjamas šioje bankroto byloje.
 8. Teismas, įvertinęs aplinkybę, jog byloje yra baigtos visos bankroto procedūros, į tai, kad pareiškėjas nepateikė jokių duomenų patvirtinančių aplinkybę, jog visi įmonės kreditoriai sutinka sudaryti taikos sutartį, nors bankroto bylos iškėlimo metu, galiojusi įmonių bankroto įstatymo redakcija to reikalavo, laiko kad pareiškėjo prašymo tenkinti ir atidėti sprendimo dėl įmonės pabaigos priėmimą 2017 spalio 31 dienai, nėra jokio pagrindo, dėl ko šį prašymą atmeta.
 9. Vadovaudamasis CPK 259 str., 263 str. – 270 str., teismas

Nutarė

5Bankrutavusią BUAB „Statybų linija“ (įmonės kodas 302537799, registracijos adresas Vilniaus m. Pramonės g. 97) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro. Pavesti bankrutavusios BUAB „Statybų linija“ administratoriui D. S. atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d. Bankroto administratorių D. S. įpareigoti informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą dėl bankrutavusios BUAB „Statybų linija“ pabaigos. Atmesti prašymą dėl teismo posėdžio atidėjimo 2017 m. spalio 31 dienai. Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai