Byla 2-1033-471/2011
Dėl daikto pripažinimo bešeimininkiu

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėjas Vidmantas Rudaitis rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Kelmės rajono savivaldybės administracijos pareiškimą suinteresuotam asmeniui Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl daikto pripažinimo bešeimininkiu ir

Nustatė

2Pareiškėjas Kelmės rajono savivaldybės administracija kreipėsi į teismą su pareiškimu / 2-3 l. / prašydamas pripažinti bešeimininkiu daiktą – Kelmės rajone, Kražių seniūnijoje, Bukantiškės kaime esančią karvidę ir perduoti ją Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn.

3Suinteresuoto asmens Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas atsiliepimu / 21 l. / prašo pareiškimą tenkinti.

4Pareiškimas tenkintinas / Lietuvos CPK 268str. 5d. /.

5Byloje surinktais įrodymais – pareiškime nurodomomis aplinkybėmis, bylos medžiaga - nustatyta, kad Kelmės rajone, Bukantiškės kaime esanti karvidė / faktiškai – tik jos liekanos, nes yra išlikusi tik 0,2 proc. dalis 1 lt. vertės konstrukcijų – 6 l. / neturi savininko ir nėra įregistruota Nekilnojamojo turto registre / 13, 18 l. /. 2006m. birželio 28d. aktu Nr. 5 ji yra įtraukta į statinių, kurie neturi savininkų / ar kurių savininkai nežinomi / apskaitą / 4-7 l. /. 2006m. liepos 19d. / 12 l. / ir 2006m. spalio 18d. / 11 l. / vietiniame laikraštyje „Bičiulis“ bei 2007m. balandžio 05d. respublikiniame laikraštyje „Ūkininko patarėjas“ / 10 l. / paskelbus siūlymus pripažinti pastatą bešeimininkiu jokie asmenys pretenzijų į jį nepareiškė.

6Pastatas neturi savininko, nuo jo įtraukimo į apskaitą yra praėję daugiau kaip vieneri metai / Lietuvos CK 4.58str. 1d. /, per tą laiką jokie asmenys teisių į jį nepareiškė, Lietuvos CK 4.58str. 3d. nurodytų aplinkybių nenustatyta, valstybinė mokesčių inspekcija jį perimti į apskaitą atsisako kaip nerealizuotiną / 21 l. /, todėl pareiškimas tenkintinas, pastatas pripažintinas bešeimininkiu ir perduotinas Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn / Lietuvos CPK 537str. /.

7Vadovaudamasis Lietuvos CPK 268-270 str., teismas

Nutarė

8Pareiškimą tenkinti.

9Pripažinti Kelmės rajone, Kražių seniūnijoje, Bukantiškės kaime esančią karvidę / bendro 1260 kv.m. ploto, 1 aukšto / bešeimininkiu daiktu ir perduoti ją Kelmės rajono savivaldybės nuosavybėn.

10Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Kelmės apylinkės teismą.

Proceso dalyviai