Byla T-8-490/2013
Dėl vykdomos probuojamojo priežiūros nutraukimo prieš terminą

1Jonavos rajono apylinkės teismo teisėja Jolantai Damulienė , sekretoriaujant Loretai Bražinskienei , dalyvaujant prokurorei Astai Kaminskienei, probacijos skyriaus atstovui inspektoriui Rimantui Krivickui,viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriaus teikimą dėl vykdomos probuojamojo priežiūros nutraukimo prieš terminą.

2Išnagrinėjusi nuteistojo asmens bylą, išklausiusi nuteistojo pasisakymą ir prokurorės išvadą,

Nustatė

3D. S., gim. ( - ), nuteistas Kauno apygardos apylinkės teismo 2011-07-01 nuosprendžiu pagal LR BK 138 str. 2d. 7p., 140 str. 1d., 63 str. laisvės atėmimu 2 metams 6 mėnesiams. Taikytas LR BK 75 str. ir bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms, be teismo sutikimo nekeisti darbo vietos.

4Probuojamojo priežiūra vykdoma nuo 2011-07-13.

5Per priežiūros laikotarpį probuojamasis teismo paskirtus įpareigojimus vykdė, administracine tvarka nebaustas, ikiteisminių tyrimų jam nepradėta, dirba, charakterizuojamas teigiamai. 2012-12-12 buvo atliktas jo keliamos rizikos ir pakartotinio nusikalstamumo rizikos įvertinimas, naudojant OASys metodiką, kurios metu nustatyta, kad D. S. priklauso žemos pakartotinio teistumo rizikos grupei . Kriminogeninių poreikių, susijusių su jo nusikalstamumu, nenustatyta. Tikėtina, kad D. S. ateityje savo gyvenimo tikslų sieks teisėtais būdais bei morale grįstais principais. Kadangi atlikta daugiau kaip ¾ probacijos termino, Probacijos skyriaus atstovas prašė nutraukti prieš terminą vykdomą aprobuojamojo priežiūrą.

6Prokurorė prašė teikimą tenkinti.

7Probuojamasis parodė, kad po įvykio pasikeitė jo gyvenimas – išsiskyrė su žmona, sūnus liko gyventi su juo, dabar gyvena su drauge, kartu augina ir jos dukrą, dirba, ateityje pasižada nenusikalsti.

8Teikimas tenkintinas. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, į tai, kad D. S. atliko daugiau kaip ¾ probacijos termino, jo pakartotinio teistumo rizika žema, jis nepažeidė probacijos sąlygų, jo elgesys rodo, kad probacijos tikslai gali būti pasiekti be tolesnės aprobuojamojo priežiūros, jis nedaro naujų teisės pažeidimų, dirba, todėl teikimas tenkintinas ir vykdoma aprobuojamojo priežiūra nutrauktina prieš terminą.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 358 str., BK 75 str. 5 d., Lietuvos Respublikos probacijos įstatymo 23 str. 1d.,

Nutarė

10Teikimą tenkinti.

11D. S. nutraukti prieš terminą vykdomą probuojamojo priežiūrą, skirtą Kauno apygardos apylinkės teismo 2011-07-01 nuosprendžiu.

12Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Jonavos rajono apylinkės teismą atskiruoju skundu.

Proceso dalyviai