Byla eB2-1460-260/2016
Dėl bankrutuojančios Z. M. įmonės pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs administratorės prašymą dėl bankrutuojančios Z. M. įmonės pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto,

Nustatė

2bankrutuojančios Z. M. įmonės bankroto administratorė teismui pateikė prašymą pripažinti įmonę bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Prašymas tenkintinas.

4Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 24 d. nutartimi Z. M. įmonei iškelta bankroto byla. 2016 m. birželio 1 d. nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas.

5Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 30 straipsnio 2 dalimi, teismas pripažįsta įmonę bankrutavusia ir priima nutartį ją likviduoti, jeigu per 3 mėnesius nuo nutarties patvirtinti kreditorių reikalavimus įsiteisėjimo dienos nebuvo priimta nutartis dėl taikos sutarties sudarymo.

6Į bylą teismui pateiktas 2016 m. birželio 20 d. įvykusio įmonės kreditorių susirinkimo protokolas patvirtina, kad 9 nutarimu susirinkime dalyvavę kreditoriai 93,47 procentų visų susirinkime dalyvavusių kreditorių balsų dauguma nutarė įgalioti bankroto administratorę kreiptis į teismą dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Atsižvelgiant į tai, kad pasiūlymų iš įmonės kreditorių ir akcininkų dėl taikos sutarties sudarymo, įmonės veiklos ar mokumo atstatymo negauta, kreditoriai neatsisakė savo finansinių reikalavimų, taikos sutartis nesudaryta, įmonės mokumas neatstatytas, bankrutuojanti Z. M. įmonė pripažintina bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto (Įmonių bankroto įstatymo 30 str.).

7Pripažinus Z. M. įmonę bankrutavusia, nustatytina, kad įmonė likviduotina Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka. Kartu patikslintini įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26, 30, 31 ir 32 straipsniais, teismas

Nutarė

9prašymą tenkinti.

10Pripažinti bankrutuojančią Z. M. įmonę (juridinio asmens kodas 134258916) bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

11Nurodyti bankrutavusios Z. M. įmonės bankroto administratorei, kad ji privalo atlikti įmonės likvidatoriaus funkcijas Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

12Patikslinti bankrutavusios Z. M. įmonės kreditorius ir jų finansinius reikalavimus:

  1. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius – 8 857,26 Eur;
  2. UAB „Kauno švara“ – 110,16 Eur;
  3. TEO LT, AB – 508,79 Eur.

13Įpareigoti bankrutavusios Z. M. įmonės administratorę supažindinti su šia teismo nutartimi bankrutavusios įmonės kreditorius.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai