Byla B2-4638-56/2011

1Vilniaus apygardos teismo teisejas Petras Jaržemskis, rašytinio proceso tvarka, išnagrinejes bankrutuojancios UAB ,,Ardeka“ administratores M. V. prašyma del areštu panaikinimo,

2n u s t a t e:

3Vilniaus apygardos teismo 2011 m. balandžio 28 d. nutartimi iškelta UAB „Ardeka“ bankroto byla, administratoriumi paskirta M. V.. Mineta teismo nutartis isiteisejusi ir yra vykdomos bankroto proceduros.

4Bankroto administratorius pateike teismui prašyma del BUAB „Ardeka“ turto areštu panaikinimo, kuriuo prašo panaikinti uždeta arešta BUAB „Leidybos praktikos“ turtui, tarp ju ir lešoms atsiskaitomosiose saskaitose bankuose, kadangi šie apribojimai trukdo administratoriui tinkamai vykdyti savo veikla administruojant BUAB ,,Ardeka“.

5Prašymas tenkintinas.

6Pagal LR Imoniu bankroto istatymo 11 str. 3 d. 3 p. bankrutuojancios imones administratorius valdo, naudoja ir disponuoja bankrutuojancios imones turta ir juo, taip pat bankuose esanciomis šios imones lešomis disponuoja. LR Imoniu bankroto istatymo 18 str. numatyta, kad antstolis ne veliau kaip per 15 dienu nuo teismo nutarties iškelti bankroto byla isiteisejimo dienos perduoda bankroto byla nagrinejanciam teismui imones turto, kuris iki imones bankroto bylos iškelimo buvo areštuotas teismu ir kitu instituciju sprendimu vykdymui užtikrinti, bet neparduotas, arešto bei vykdomuosius dokumentus del išieškojimo iš šios imones ir praneša apie tai turto saugotojui bei ieškovui. Klausimus, susijusius su nurodyto turto areštu, sprendžia bankroto byla nagrinejantis teismas.

7Nutartis del UAB „Ardeka“ bankroto bylos iškelimo yra isiteisejusi, todel teise valdyti, naudoti bankrutuojancios imones turtu ir juo disponuoti suteikiama tik bankrutuojancios imones administratoriui (LR Imoniu bankroto istatymo 14 str. 1 d. 1 p.). Atsižvelgiant i administratoriaus išdestytas aplinkybes, teismas daro išvada, kad administratoriaus prašymas del turto areštu panaikinimo yra pagristas, atitinka istatymo reikalavimus, todel yra tenkintinas.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 150 str. 1 d., 290-292 str.

Nutarė

9Bankrutuojancios UAB „Ardeka“ administratores M. V. prašyma tenkinti.

10Panaikinti visas laikinasias apsaugos priemones, pritaikytas bankrutuojancios UAB „Ardeka“ (i.k. 122745282, M. Marcinkeviciaus 18, Vilnius) turtui, tarp ju ir lešoms atsiskaitomosiose saskaitose, teismu ir kitu instituciju.

11Nutartis per septynias dienas gali buti apskusta Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskiraji skunda per Vilniaus apygardos teisma.

Proceso dalyviai