Byla B2-1-372/2017
Dėl bankroto procedūros pabaigos

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė Simonaitienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) „Langvesta“ bankroto administratoriaus prašymą dėl bankroto procedūros pabaigos,

Nustatė

3Šiaulių apygardos teismo 2009 m. sausio 19 d. nutartimi UAB „Langvesta“ iškelta bankroto byla. Šiaulių apygardos teismo 2009 m. birželio 1 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

42017 m. gruodžio 4 d. teisme buvo gautas įmonės bankroto administratoriaus R. N. prašymas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos.

5Prašymas tenkintinas.

6Bankroto administratorius nurodė, jog įmonė turto ir lėšų neturi. Pažymėjo, kad atliko visas procedūras likviduojant bankrutavusią UAB „Langvesta“, todėl prašė teismo priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos.

7Teismui pateikta 2017 m. lapkričio 24 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros pažyma, iš kurios matyti, kad agentūra įmonei pretenzijų neturi (7 t., b. l. 134). Į bylą pateiktas 2017 m. lapkričio 23 d. įmonės likvidacinis balansas, liudijantis, jog įmonė turto neturi (7 t., b. l. 137). Debitorių, iš kurių būtų galima patenkinti kreditorių finansinius reikalavimus, įmonė taip pat neturi. Lietuvos teismų informacinėje sistemoje LITEKO nėra duomenų apie teisminius ginčus, kuriuose dalyvautų UAB „Langvesta“. Iš teismui pateikto 2017 m. spalio 26 d. kreditorių komiteto posėdžio protokolo matyti, kad trečiuoju darbotvarkės klausimu nutarta įpareigoti įmonės bankroto administratorių kreiptis į Šiaulių apygardos teismą su prašymu dėl įmonės veiklos pabaigos (7 t., b. l. 124).

8Apie paskirtą teismo posėdį, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl įmonės veiklos pabaigos, viešai paskelbta specialiame interneto tinklapyje www.teismai.lt (7 t., b. l. 140). Įmonės kreditorių prieštaravimų dėl bankroto administratoriaus pareikšto prašymo priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos negauta.

9Bylos duomenys rodo, kad įstatyme numatytos ir būtinos procedūros pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymą yra visiškai baigtos. Atsižvelgiant į prieš tai nurodytas aplinkybes, priimtinas sprendimas dėl bankrutavusios UAB „Langvesta“ pabaigos.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259–270 straipsniais, Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, teismas

Nutarė

11Pripažinti, kad bankrutavusios UAB „Langvesta“ (įmonės kodas 300009835, buveinės adresas: (duomenys neskelbtini) veikla pasibaigė.

12Įpareigoti įmonės bankroto administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai