Byla I-2924-484/2009

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Ina Kirkutienė, susipažinusi su UAB „Alsunga“ prašymu,

Nustatė

2UAB „Alsunga“ padavė teismui prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą.

3Prašymą atsisakytina priimti.

4Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 34 straipsnio nuostatomis, administracinis teismas pareiškėjo prašymu gali atnaujinti skundo padavimo terminą, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties ir nėra aplinkybių, nurodytų šio įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 1–7 punktuose. Prašyme atnaujinti terminą nurodomos termino praleidimo priežastys ir pateikiami praleidimo priežastis patvirtinantys įrodymai. Kartu su prašymu atnaujinti terminą administraciniam teismui turi būti paduotas skundas, atitinkantis ABTĮ 23, 24 ir 39 straipsnių reikalavimus.

5Prie prašymo pateikta teismo 2009-10-08 nutartis patvirtina, kad šia nutartimi buvo atsisakyta priimti UAB „Alsunga“ skundą, kaip paduotą praleidus skundo padavimo terminą. Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009-10-08 nutartis yra įsiteisėjusi. Pareiškėja kartu su prašymu atnaujinti terminą, skundo teismui nepateikė. Todėl UAB „Alsunga“ prašymą atsisakytina priimti kaip nenagrinėtiną teismų.

6Vadovaujantis ABTĮ 10 str., pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta kelio paduoti teismui naują skundą, atitinkantį ABTĮ reikalavimus, kartu su prašymu dėl praleisto termino atnaujinimo.

7Teisėja, vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 1 punktu,

Nutarė

8atsisakyti priimti UAB „Alsunga“ prašymą, kaip nenagrinėtiną teismų.

9Nutarčiai įsiteisėjus, prašymą grąžinti pareiškėjai.

10Išaiškinti pareiškėjai, kad ši nutartis neužkerta kelio paduoti teismui skundą kartu su prašymu dėl praleisto termino atnaujinimo.

11Dėl nutarties per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Proceso dalyviai