Byla 2-2373-91/2012
Dėl civilinės bylos nutraukimo

1PALIKTI CIVILINĮ IEŠKINĮ NENAGRINĖTU

22012-05-21, , Marijampolė

3Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Vytautas Švetkauskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės D. A. ir atsakovo G. Ž. prašymą dėl civilinės bylos nutraukimo,

Nustatė

42012-05-09 Marijampolės rajono apylinkės teisme priimtas ieškovės D. A. ieškinys atsakovui G. Ž. ir trečiajam asmeniui A. Ž., bei institucijai teikiančiai išvadas Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamentui vaikų teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nustatymo, išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo ir kt. reikalavimų.

52012-05-15 Marijampolės rajono apylinkės teismui ieškovė D. A. ir atsakovas G. Ž. pateikė prašymą nutraukti bylos nagrinėjimą, dėl tėvystės nustatymo ir nepilnamečiui vaikui išlaikymo priteisimo. Pareiškėjai ieškovė D. A. ir atsakovas G. Ž. susitarė geruoju mokėti vaikui išlaikymą kas mėnesį po 150 litų, prašymas tenkintinas. Teismas ieškovei išaiškino ieškinio atsiėmimo teisinės pasekmės ieškovė pareiškė, kad teisinės pasekmės žinomos ir jai suprantamos. Teismas taip pat pažymi, jog ateityje iš esmės pasikeitus tėvų ar vaiko sveikatai, turtinei padėčiai ir kitoms svarbioms aplinkybėms, išlaikymo formos ir dydžio klausimai gali būti vėl nagrinėjami teisme pagal suinteresuotų asmenų ieškinį.

6Lietuvos Respublikos CPK 139 str. numato dispozityvią procesinę teisę ieškovui atsiimti teismui pateiktą civilinį ieškinį, nors jo nuorašas ir buvo išsiųstas atsakovui, jeigu tam šis neprieštarauja (sutinka). Atsižvelgdamas į ieškovės prašymą, atsakovo G. Ž. sutikimą teismas sprendžia ieškovės prašymą patenkinti ir jos pateiktą ieškinį teismui civilinę bylą palikti nenagrinėtą. (Lietuvos Respublikos CPK 139 str., 296 str. 1 d. 10 p.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 96 str. 2 d., 139 str. 1 ir 2 d., 290, 291 str.str. bei 296 str. 1 d. 10 p., teismas

Nutarė

8Ieškovės prašymą patenkinti.

9Ieškovės D. A. civilinį ieškinį atsakovui G. Ž. ir trečiajam asmeniui A. Ž., institucijai teikiančiai išvadas Marijampolė savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento vaikų teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nustatymo išlaikymo priteisimo ir kt. reikalavimų palikti nenagrinėtu, ieškovei atsisakius ieškinio, atsakovui sutikus su ieškovės reikalavimais.

10Nutarties kopijas išsiųsti ieškovei ir atsakovui. .

11Ši nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos paskelbimo Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai