Byla 2-1690-797/2011

1

2Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Edita Kavaliauskienė, dalyvaujant pareiškėjams D. B. ir R. B., pareiškėjos atstovei advokatei Stanislavai Šulcaitei, supaprastinto žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal D. B. ir R. B. prašymą nutraukti santuoką bendru sutuoktinių sutikimu ir

Nustatė

3Pareiškėjai susituokė 1990-11-24 Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 1671. Santuokoje gimė du vaikai. Sūnus yra pilnametis, o dukra D., gim. ( - )yra nepilnametė.

4Pareiškėjai pateikė prašymą ir prašo nutraukti santuoką bei patvirtinti jų sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Pareiškėjai paaiškino, kad sutuoktinių santuokiniai ryšiai yra nutrūkę, neveda bendro ūkio, gyvena atskirai. Nurodo, kad šeima iširo dėl skirtingų interesų, požiūrio į šeimą. Pareiškėjai įsitikinę, kad šeimos atkurti nėra galimybės ir prasmės, todėl termino susitaikyti neprašo. Paaiškino, kad sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių pasirašė laisva valia, pareiškėjas supranta, kad turi išsikelti iš sutuoktinės buto ir jį tenkina nustatytas terminas iki 2011-08-01.

5Pareiškėjų prašymas tenkintinas ir santuoka nutrauktina, nes iš pareiškėjų pateikto prašymo ir paaiškinimų matyti, jog yra visos sąlygos santuokai nutraukti, numatytos Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.51 straipsnyje, t.y. nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, jie yra veiksnūs ir gerai supranta savo apsisprendimą, nurodė priežastis, dėl kurių, sutuoktinių manymu, jų santuoka iširo, nurodė, kad kreditorių neturi, susitarė, kokios jų pavardės turi būti po santuokos nutraukimo. Nei vienas neprašo nustatyti termino susitaikyti. Pareiškėjų sudaryta sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtintina.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.51 str., Civilinio proceso kodekso 541 str. teismas

Nutarė

7Nutraukti R. B., gim. ( - ), a. k. ( - ) ir D. B. (I.), gim. ( - )., a. k. ( - ) santuoką, įregistruotą 1990-11-24 Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos skyriuje, įrašo Nr. 1671, bendru sutuoktinių sutikimu. Po santuokos nutraukimo paliekamos pavardės: B., B..

8Patvirtinti R. B. ir D. B. sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių tokiomis sąlygomis:

91. Po santuokos nutraukimo nepilnametės dukters D. B., gim. ( - )(asmens kodas ( - ) gyvenamoji vieta šalių susitarimu nustatoma su jos motina D. B. (asmens kodas ( - )

102.

11Nepilnametę dukterį įsipareigoja auklėti ir išlaikyti abu tėvai.

123.

13R. B. (asmens kodas ( - ) įsipareigoja mokėti išlaikymą nepilnametei dukrai D. B., gim. ( - )(asmens kodas ( - ) po 350 Lt kas mėnesį iki jos pilnametystės nuo 2011 m. gegužės 1 d.

14D. B. (asmens kodas ( - ) įsipareigoja nepilnametės dukters D. B., gim. ( - )(asmens kodas ( - ) išlaikymui kas mėnesį skirti po 350 Lt iki jos pilnametystės nuo 2011 m. gegužės 1 d.

154.

16D. B. įsipareigoja lėšas, skirtas nepilnametės dukters išlaikymui naudoti uzufrukto teisėmis, atsižvelgiant į nepilnametės dukters interesus.

175.

18Kreditorių, kuriems reikėtų pranešti apie santuokos nutraukimo bylos iškėlimą, nėra.

196.

20Tarpusavio išlaikymo nereikalauja ir vienas kitam pretenzijų dėl to neturi.

  1. Po santuokos nutraukimo šalys pasilieka santuokoje įgytas pavardes B., B..
  2. Pripažinti, kad šalys santuokoje nekilnojamojo turto neįgijo, todėl jo neprašo dalinti.

219.

22Dalijant santuokoje įgytą kilnojamąjį turtą, pripažinti R. B. nuosavybės teisę į automobilį Opel Vectra, valstyb. Nr.( - ) automobilį Audi 80, valstyb. Nr.( - ) automobilį VW Passat, valstyb. Nr. ( - ) registruotus VĮ ,,Regitra“ Šiaulių filiale R. B. vardu. D. B. piniginės kompensacijos už automobilius iš R. B. atsisako ir ateityje jokių pretenzijų nereikš. Kitą santuokoje įgytą kilnojamąjį turtą šalys pasidalijo gera valia ir tarp jų pretenzijų nėra.

2310.

24R. B. įsipareigoja su visa manta išsikelti iš D. B. nuosavybės teisėmis priklausančio buto, esančio adresu ( - ), iki 2011 m. rugpjūčio 1 d.

2511. Iš esmės pasikeitus bylos aplinkybėms, šalys turi teisę kreiptis į teismą dėl sutarties sąlygų pakeitimo.

26Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių miesto apylinkės teisme.

27Sprendimo nuorašą per tris dienas nuo sprendimo įsiteisėjimo išsiųsti civilinės metrikacijos skyriui santuokos nutraukimui užregistruoti.

Proceso dalyviai