Byla B2-2517-324/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „LV apdaila“, rašytinio proceso tvarka

1Kauno apygardos teismo teisėja Virginija Gudynienė, gavusi uždarosios akcinės bendrovės „Vykelida“ ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „LV apdaila“, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2UAB „Vykelida“ pareiškė ieškinį, kuriuo prašo iškelti bankroto bylą finansinių įsipareigojimų nevykdančiai UAB „LV apdaila“.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 2 dalis nustato, kad kreditorius (kreditoriai) apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu registruotu laišku arba per kurjerį ar antstolį. Tuo atveju, kai vienu iš nurodytų būdų pranešimo įteikti nepavyksta, kreditorius (kreditoriai) turi išsiųsti pranešimą įmonės buveinės adresu. Pranešimas laikomas įteiktu praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius (kreditoriai) kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius (kreditoriai) nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį nuo pranešimo įteikimo dienos.

5UAB „Vykelida“ teismui nepateikė įrodymų apie šios pareigos įvykdymą (Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 1 d.). Iš ieškinio priedų matyti, kad 2014 m. liepos 23 d. atsakovės įmonei registruotu laišku buvo išsiųstas tos pačios dienos pranešimas apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, jeigu per 30 dienų nebus sumokėtas susidaręs įsiskolinimas. UAB „Vykelida“ nepateikė įrodymų apie šio pranešimo įteikimą atsakovės įmonei. Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 2 dalies nuostatomis, nepavykus pranešimo apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei įteikti registruotu laišku, privaloma pakartotinai išsiųsti pranešimą įmonės buveinės adresu, kuris būtų laikomas įteiktu praėjus penkioms dienoms nuo jo išsiuntimo.

6Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 2 dalies reikalavimai prilygintini išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkai. Jos UAB „Vykelida“ nesilaikius, ieškinį atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 3 p.).

7Vadovaujantis CPK 137 straipsnio 3, 5 dalimis, 291 straipsniu,

Nutarė

8atsisakyti priimti uždarosios akcinės bendrovės „Vykelida“ ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „LV apdaila“.

9Dėl nutarties per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai