Byla Iv-1266-414/2012
Dėl neturtinės žalos atlyginimo

1Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas Rimantas Giedraitis, sekretoriaujant Neringai Musinienei, dalyvaujant atsakovų Lietuvos valstybės, atstovaujamos Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovui Vytautui Krikščiūnui, nedalyvaujant pareiškėjui V. J., trečiųjų suinteresuotų asmenų Kauno apygardos prokuratūros ir Kauno miesto apylinkės prokuratūros atstovams, viešame teismo posėdyje nagrinėdamas administracinę bylą pagal V. J. skundą atsakovams Lietuvos valstybei, atstovaujamai Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, tretieji suinteresuoti asmenys Kauno apygardos prokuratūra ir Kauno miesto apylinkės prokuratūra, dėl neturtinės žalos atlyginimo,

Nustatė

2Pareiškėjas V. J. kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš atsakovo Lietuvos valstybės, atstovaujamos Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, 100 000 Lt neturtinę žalą.

3Skundas paliktinas nenagrinėtu.

4ABTĮ 103 straipsnio 5 punktas numato, jog teismas skundą palieka nenagrinėtą, jeigu į posėdį neatvyko pareiškėjas, o teismas nelaiko esant galima išspręsti bylą pagal esančią byloje medžiagą, kai apie tai pareiškėjui buvo pranešta.

5Teismas pripažino pareiškėjo dalyvavimą teismo posėdyje būtinu bei raštu įspėjo, kad jam į posėdį neatvykus, skundas bus paliktas nenagrinėtu (b. l. 65). Teismo šaukimą ir įspėjimą dėl pareiškėjo dalyvavimo teismo posėdyje pripažinimo būtinu priėmė pareiškėjas V. J. asmeniškai (b. l. 68), todėl minėti teismo dokumentai laikytini įteiktais tinkamai.

6Pareiškėjas V. J. į teismo posėdį, vykusį 2012 m. rugsėjo 10 d. neatvyko, apie posėdžio laiką ir vietą buvo pranešta tinkamai, o teismas nelaiko esant galima išspręsti bylą pagal esančią byloje medžiagą, kai pareiškėjas apie tai buvo įspėtas, todėl skundas paliktinas nenagrinėtu.

7Vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo 103 straipsnio 1 dalies 5 punktu,

8104 straipsniu, teisėjas

Nutarė

9V. J. skundą dėl 100 000 Lt neturtinę žalos priteisimo palikti nenagrinėtu.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Kauno apygardos administracinį teismą.

Proceso dalyviai