Byla B2-704-661/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo UAB „Gipura“ pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui BUAB „Action work“ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėjas Alvydas Barkauskas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs BUAB „Action work“ administratoriaus B. V. prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal pareiškėjo UAB „Gipura“ pareiškimą dėl bankroto bylos atsakovui BUAB „Action work“ iškėlimo,

Nustatė

2

  1. Teisme gautas administratoriaus prašymas dėl bankrutavusios BUAB „Action work“ pabaigos.
  2. Bankroto administratorius teismui pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-05-04 pažymą Nr. VR-1.7-3471 ir duomenis apie BUAB „Action work“ likutinį balansą, taip pat pateikė įrodymus apie tai, kad kreditoriams buvo tinkamai pranešta apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4

  1. Vilniaus apygardos teismas 2010 m. liepos 29 d. nutartimi atsakovui UAB „Action work“ iškėlė bankroto bylą. Įmonės administratoriumi paskyrė UAB „Vantolina“.
  2. 2014 m. lapkričio 24 d. teismo nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių sąrašas ir jų finansiniai reikalavimai.
  3. 2012 m. kovo 20 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusi ir likviduojama dėl bankroto.
  4. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.
  5. BUAB „Action work“ administratorius apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos kreditoriams pranešė tinkamai. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017-05-04 pažyma Nr. VR-1.7-3471 patvirtina, kad agentūra neturi pretenzijų BUAB „Action work“. Administratorius nurodė, kad įmonės balanse turto nėra.
  6. Teismas atsižvelgdamas į tai, kad įmonė turto neturi, kad bankroto administratorius pateikė Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, daro išvadą, jog bankrutavusi BUAB „Action work“ savo veiklą baigė. Todėl yra įstatyminės prielaidos teismo sprendimu pripažinti jos pabaigą (Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d.).
  7. Vadovaudamasis CPK 259 str., 263 str. – 270 str., teismas

Nutarė

5Bankrutavusią BUAB „Action work“ (įmonės kodas 300117622, registracijos adresas Laisvės pr. 55-218, Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro. Pavesti bankrutavusios BUAB „Action work“ administratoriui B. V. atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d. Bankroto administratorių B. V. įpareigoti informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą dėl bankrutavusios BUAB „Action work“ pabaigos. Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai