Byla 2-168-714/2009
Dėl savininko teisių gynimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėja Jūratė Lukšienė, sekretoriaujant D. P. , dalyvaujant ieškovės atstovui advokatui Rimvydui Paulauskui, parengiamajame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės D. L. ieškinį atsakovei kooperatinei bendrovei ( - )“, trečiajam asmeniui Valstybinės energetikos inspekcijos prie Ūkio ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui dėl savininko teisių gynimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus ir

Nustatė

2ieškovė pareiškė reikalavimą įpareigoti atsakovę per septynias dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos nustatyti su ja elektros tinklo nuosavybės ir atsakomybės ribą, pasirašant elektros tinklo ribos aktą- pažymą ir priteisti visas bylinėjimosi išlaidas.

32009-01-19 parengiamojo teismo posėdžio metu buvo pateiktas ieškovės prašymas nutraukti civilinę bylą, kadangi ieškovė atsisako pareikšto reikalavimo atsakovei, nes atsakovė ieškinio reikalavimą patenkino, nurodydama, kad procesinės bylos nutraukimo pasekmės žinomos, prašė priteisti iš atsakovės turėtas bylinėjimosi išlaidas, nes atsakovė reikalavimą patenkino tik po to, kai buvo pareikštas ieškinys.

4Prašymas tenkinamas.

5Ieškovės atsisakymas nuo ieškinio priimamas, kadangi nenustatytos aplinkybės, kad atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (Lietuvos Respublikos CPK 42 straipsnio 2 dalis, 140 straipsnio 1 dalis). Jeigu ieškovas atsisakė nuo ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė, yra pagrindas civilinę bylą nutraukti (Lietuvos Respublikos ( - ) straipsnio 1 dalies 4 punktas).

6Ieškovei procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės, kad vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu, neleidžiama yra žinomos (Lietuvos Respublikos ( - ) straipsnio 2 dalis).

7Įvertinant aplinkybę, kad atsakovė ieškovės reikalavimą įvykdė tik iškėlus bylą teisme, iš atsakovės valstybei priteistinos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu (Lietuvos Respublikos CPK 92 str.) ir bylinėjimosi išlaidos ieškovei (žyminis mokestis ir už advokato teisinę pagalbą)( Lietuvos Respublikos CPK 94 str.1 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 straipsnio 2 dalimi, 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu, teismas

Nutarė

9priimti ieškovės D. L. ieškinio atsakovei kooperatinei bendrovei ( - ) ečiajam asmeniui Valstybinės energetikos inspekcijos prie Ūkio ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui dėl savininko teisių gynimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus atsisakymą ir civilinę bylą nutraukti.

10Priteisti iš atsakovės kooperatinės bendrovės „( - ) ", įmonės kodas ( - ) Karklės kaimas, Kretingalės seniūnija, Klaipėdos rajonas, atsiskaitomoji sąskaita ( - ) , AB Šiaulių bankas, ieškovei turėtas bylinėjimosi išlaidas 1126,00 Lt (126,00 Lt žyminis mokestis ir 1000,00 Lt už advokato teisinę pagalbą).

11Priteisti iš atsakovės kooperatinės bendrovės ( - ) 19,70 Lt (devyniolika Lt 70 ct) bylinėjimosi išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

12Nutartis per septynias dienas atskirtuoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai