Byla A2.9.-340-446/2015
Dėl byla nagrinėjama jai nedalyvaujant. Surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą ir paaiškinimą (2-4, 17 b. l.) su padarytu pažeidimu D. N. sutiko ir nuoširdžiai gailėjosi

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Raščiuvienė, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo D. N., a. k. ( - ), gimusios 1972 m. birželio 29 d. Kelmėje, Lietuvos Respublikos pilietės, bedarbės, gyvenančios ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą ir

Nustatė

3D. N. 2015 m. balandžio 22 d., apie 14 val., ( - ), savo namuose, būdama neblaivi (jai nustatytas 1,35 promilių girtumas), konfliktavo su savo sutuoktiniu, metė į jį kastuvą, bandė pataikyti mesdama akmenį, elgėsi agresyviai, triukšmavo matant ir girdint nepilnamečiams vaikams D. N., gimusiam 1999 m. gegužės 14 d., E. N., gimusiai 1998 m. vasario 19 d., ir G. N., gimusiam 2002 m. spalio 19 d., tuo panaudojo motinos valdžią priešingai nepilnamečių vaikų interesams.

4Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo D. N. į bylos nagrinėjimą neatvyko, prašymas atidėti bylos nagrinėjimą negautas, todėl byla nagrinėjama jai nedalyvaujant. Surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą ir paaiškinimą (2-4, 17 b. l.) su padarytu pažeidimu D. N. sutiko ir nuoširdžiai gailėjosi.

5Iš administracinėn atsakomybėn patraukto asmens paaiškinimo (17 b. l.), byloje surinktos medžiagos – Kelmės rajono socialinių paslaugų tarnybos pranešimo (13 b. l.), atvejo aprašymo (14 b. l.), asmens blaivumo testo (16 b. l.) matyti, kad kai į N. šeimą atvyko socialinė darbuotoja V. L., D. N. konfliktavo su savo sutuoktiniu, metė į jį kastuvą, bandė pataikyti mesdama akmenį, elgėsi agresyviai, triukšmavo matant ir girdint nepilnamečiams vaikams D. N., E. N. ir G. N.. Socialinei darbuotojai telefonu iškvietus apylinkės inspektorių, policijos pareigūnas D. N. nustatė 1,35 promilių girtumą.

6Nacionaliniuose ir tarptautiniuose teisės aktuose įtvirtintas ypatingas vaiko apsaugos principas – visur ir visada pirmiausia turi būti atsižvelgiama į teisėtus vaiko interesus. Tinkamas valdžios panaudojimas vaiko atžvilgiu siejamas su tuo, kad vaikui būtų užtikrinta teisė į visapusišką ir harmoningą vystymąsi fiziškai ir protiškai, siekiama vaiką apsaugoti nuo jo vystymuisi žalingo socialinės aplinkos poveikio. Triukšmas, smurtas ar grasinimas smurtą panaudoti prieš motiną ar patį nepilnametį vaiką, keliantys baimę vaikams, konfliktai šeimoje, darantys žalą vaiko psichikai, laikytini priešingais vaiko interesams ir sudaro veikos, numatytos Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 181 straipsnyje, sudėtį.

7D. N. už motinos valdžios panaudojimą priešingai vaikų interesams ar šios valdžios nepanaudojimą baudžiama pirmą kartą, todėl jai skirtinas įspėjimas, numatytas Lietuvos Respublikos ATPK 181 straipsnio 1 dalies sankcijoje.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 287 straipsnio 1 dalies 1 punktu, teismas

Nutarė

9D. N. pripažinti kaltu padarius pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 181 straipsnio 1 dalyje, ir nubausti įspėjimu.

10Nutarimas per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai