Byla eB2-875-577/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios MB „LT Parts“ bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Bankroto administravimo paslaugos“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2teisme gautas bankrutavusios MB „LT Parts“ bankroto administratorės uždarosios akcinės bendrovės „Bankroto administravimo paslaugos“ prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorė teismui pateikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymą, įmonės likvidacinį balansą. Administratorė teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2018 m. rugpjūčio 8 d. nutartimi MB „LT Parts“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Bankroto administravimo paslaugos“ , nutartis įsiteisėjo 2018 m. rugpjūčio 20 d. Byloje buvo nuspręsta taikyti supaprastintą bankroto procesą bei patvirtinti teismui kreditorinius reikalavimus. 2018 m. rugsėjo 25 d. nutartimi MB „LT Parts“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto, taip pat buvo patikslintas kreditorių sąrašas.

5Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Bylos duomenimis įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymoje nurodyta, kad inspekcija pretenzijų likviduojamai įmonei neturi.

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

8Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

10bankrutavusios MB „LT Parts“ administratorės UAB „Bankroto administravimo paslaugos“ prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

11Bankrutavusią MB „LT Parts“ (į.k. 302932807, registracijos adresas- L.Giros g.94-53, Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankrutavusios MB „LT Parts“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai