Byla 2-601-278/2015
Dėl kreditorių komiteto nutarimų ketvirtuoju ir penktuoju dienotvarkės klausimais pripažinimo negaliojančiais

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Birutė Valiulienė, susipažinusi su civiline byla pagal pareiškėjos Valstybės įmonės (toliau – VĮ) „Turto bankas“ skundą suinteresuotiems asmenims bankrutavusiai VĮ „Visagino statybininkai“, uždarajai akcinei bendrovei (toliau – UAB) „Visagino transporto centras“, UAB „Indebt“, UAB „Eldermonta“, R. P. dėl kreditorių komiteto nutarimų ketvirtuoju ir penktuoju dienotvarkės klausimais pripažinimo negaliojančiais,

Nustatė

2bankrutavusios VĮ „Visagino statybininkai“ kreditorius VĮ „Turto bankas“ nurodo, kad 2015-05-21 įvyko bankrutavusios įmonės kreditorių komiteto posėdis, kurio metu buvo nutarta parduoti nekilnojamąjį turtą bei patvirtinta administravimo išlaidų sąmata, spręsti kt. klausimai. Teigia, jog priimti nutarimai ketvirtuoju ir penktuoju dienotvarkės klausimais yra neteisėti, o pareiškėja balsavo „prieš“ pateiktus nutarimų projektus. Nurodo, kad ketvirtuoju dienotvarkės klausimu buvo nutarta atlikti įmonei priklausančio nekilnojamojo turto vertinimą, turtą sugrupuoti ir pardavinėti atskirais komplektais pagal turto buvimo vietą, atsižvelgiant į turto vertintojo sprendimą. Teigia, jog lentelėje nurodyto turto sąraše nėra nurodyta įkeisto turto varžytynių kaina. Mano, jog turi būti įvertintas visas nekilnojamas turtas, nes tik taip bus aiški jo rinkos kaina, kokia vertė yra įkeisto turto, kokį procentą, jį pardavus bus galima skirti proporcingai dengiant administravimo išlaidas. Pardavus turtą pagal priimtą nutarimą nebus galima atsiskaityti su hipotekos kreditoriumi, suskaičiuoti, koks procentas proporcingai tenka padengti administravimo išlaidas iš įkeisto turto. Teigia, jog administratoriui nustatytas atlyginimo dydis yra per didelis. Prašo panaikinti 2015-05-21 kreditorių komiteto ketvirtuoju ir penktuoju dienotvarkės klausimais priimtus nutarimus.

3Iš bylos duomenų matyti, kad VĮ „Visagino statybininkai“ Panevėžio apygardos teismo 2014-04-04 nutartimi iškelta bankroto byla. Kadangi pareiškėjos reikalavimas yra kilęs iš bankroto bylos, tikslinga bylas sujungti ir nagrinėti kartu.

4Vadovaudamasi Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 1 dalimi, Civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, 290-291 straipsniais

Nutarė

5pareiškėjos Valstybės įmonės „Turto bankas“ skundą dėl bankrutavusios Valstybės įmonės „Visagino statybininkai“ kreditorių komiteto nutarimų pripažinimo negaliojančiais, sujungti su nagrinėjama Valstybės įmonės „Visagino statybininkai“ bankroto byla, šiai bylai suteikiant Nr. B2-179-278/2015 (Teisminio proceso Nr. 2-59-3-00097-2014-2)

6Skundo nuorašus išsiųsti administratoriui UAB „Ius Positivum“, UAB „Visagino transporto centras“, UAB Eldermonta“, UAB Indebt“, R. P. ir nustatyti jiems 14 d. terminą atsiliepimui paduoti.

7Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai