Byla 2-97-445/2012
Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjas Dalis Žilionis, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui A. K. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, ir

Nustatė

2Ieškovas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos pateiktu ieškiniu prašė įpareigoti statytoją A. K. per teismo nustatytą terminą savo lėšomis likviduoti savavališkos statybos padarinius – nugriauti savavališkai pastatytą medinę pirtį su gyvenamosiosmis patalpomis, esančią ( - ). Šio įpareigojimo statytojui neįvykdžius, suteikti teisę ieškovui atlikti šiuos veiksmus, išieškant iš atsakovo patirtas išlaidas.

3Ieškovas savo reikalavimus grindė rašytiniais įrodymais.

4Atsakovas pateiktu atsiliepimu prašė netenkinti ieškinio.

52012-03-13 teisme gautas ieškovo pareiškimas dėl paduoto ieškinio atsisakymo. Pareiškime nurodoma, kad 2012-02-29 Varėnos rajono savivaldybė išdavė leidimą rekonstruoti statinį, t.y. statybą leidžiantį dokumentą. Inspekcija patikrino leidžiančio dokumento atitiktį teisės aktų reikalavimams ir pažeidimų nenustatė.

6Prašymas tenkintinas.

7Ieškovas turi teisę atsisakyti nuo ieškinio (CPK 42 str.1 d.). Teismas nepriima atsisakymo nuo ieškinio, jeigu tie veiksmai prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui ( CPK 42 str. 2 d.).

8LR CPK 140 str. 1 d. numato, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Rašytinis pareiškimas prijungtinas prie bylos.

9Atsakovo atstovė pateikė 2012-02-29 Varėnos rajono savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą statinio projektui, kuriuo pritarta statinio projektui – pagalbinio ūkio paskirties pastato statybos, pagalbinio ūkio pastato griovimo ( - ), leidžiant naują statybą.

10Ieškovas nurodo, kad Statybos inspekcijos vyriausias specialistas 2012-03-06 patikrinęs pagalbinio ūkio paskirties pastato statybą pagal statinio projektą, pažeidimų nenustatė ( 2012-03-06 statybos patikrinimo aktas Nr.PS1-268-(14.6). Kadangi atsakovas savavališkos statybos padarinius pašalino – gavo statybą leidžiantį dokumentą, tai nebeliko pagrindo ieškiniui reikšti. Atsisakymas nuo ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui.

11Ieškovas pareiškime dėl ieškinio atsisakymo nurodęs, kad civilinės bylos nutraukimo pasekmės, numatytos LR CPK 140 str. 1 d., 293-294 str., jam yra žinomos.

12Ieškovas nuo bylinėjimosi išlaidų yra atleistas (CPK 83 str. 1 d. 5 p., 96 str. 1 d.).

13Ieškovo, kaip procesinės šalies elgesys, ieškinio pareiškimo momentu iki atsakovas pašalino savavališkos statybos padarinius, buvo pagrįstas ir leistinas. Bylinėjimosi išlaidos susidarė dėl atsakovo procesinio elgesio, būtent ieškovo elgesys sudarė pagrindą iškelti civilinę bylą, siųsti šalims ir tretiesiems asmenims procesinius dokumentus. Atsižvelgiant į tai iš atsakovo priteistina 30 procentų nustatyto žyminio mokesčio- 33 litai ir tiek pat procentų bylinėjimosi išlaidų ( CPK 96 str. 1,3,5 d.).

14Vadovaudamasis CPK 96 str. 1, 3, 5 d., 140 str. 1 d., 293 str. 1 d. 4 p., 294 str.1, 2 d., teismas

Nutarė

15Ieškovo prašymą tenkinti.

16Patvirtinti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinio atsisakymą atsakovui A. K. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo.

17Priteisti iš atsakovo A. K., a.k. ( - ), į valstybės biudžetą 33 litus žyminio mokesčio ir 35 litus bylinėjimosi išlaidų dėl procesinių dokumentų siuntimo.

18Civilinę bylą nutraukti.

19Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Varėnos rajono apylinkės teismą. Kopija tikra :

Proceso dalyviai