Byla P2-11-291/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Vida Žostautienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos antstolės Vaivos Šimkienės prašymą suinteresuotiems asmenims: skolininkui E. Ž., AB „Swedbank“, UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2Antstolė Vaiva Šimkienė kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą su prašymu vykdomojoje byloje Nr. (duomenys neskelbtini) dėl išieškotojo AB „Swedbank“ pakeitimo į naująjį išieškotoją UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo,“ į skolininko E. Ž. skolą. Nurodė, kad antstolio kontoroje vykdoma vykdomoji byla dėl 386,86 Eur skolos išieškojimo iš E. Ž. turto AB „Swedbank“ naudai pagal vykdomąjį dokumentą Nr. (duomenys neskelbtini), kurį išdavė 2014-07-07 Šiaulių apylinkės teismas. 2015-10-06 Reikalavimo perleidimo sutartimi AB „Swedbank“ perleido UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo“, reikalavimo teises į E. Ž. skolą.

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 str. 1 d. numato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu, nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Iš pateikto pareiškimo turinio ir pridėtų rašytinių įrodymų nustatyta, kad vykdymo proceso metu įvyko teisių perėmimas, t.y. pradiniam išieškotojui AB „Swedbank“ perleidus savo reikalavimo teisę UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamai „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo“, į skolininko skolą, jo teises ir pareigas perėmė naujasis išieškotojas. Tokiu būdu tikslinga vykdymo procese pagal vykdymui pateiktą minėtą vykdomąjį dokumentą išieškotoją vykdymo procese pakeisti iš AB „Swedbank“ į išieškotoją UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo“ (CPK 593 str., 596 str.).

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 str., 291 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

6prašymą patenkinti.

7Pakeisti išieškotoją vykdymo procese iš AB „Swedbank“ (įmonės kodas 112029651), į UAB „PlusPlus Capital“ AS, atstovaujamą „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialo, (įmonės kodas 11919806), jam perleidžiant reikalavimo teisę į skolininko E. Ž., a. k. (duomenys neskelbtini), skolą vykdomojoje byloje Nr. (duomenys neskelbtini) pagal vykdomąjį dokumentą Nr. (duomenys neskelbtini).

8Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo gali būti skundžiama, paduodant atskirąjį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai