Byla e2VP-5095-650/2017
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Alma Jurgelienė teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Lindorff Oy prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese.

2Teismas

Nustatė

3Pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu vykdomojoje byloje pradinį išieškotoją UAB „4finance“ pakeisti į naująjį išieškotoją Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą. Prašyme nurodė, kad pradinis išieškotojas perleido reikalavimo teisę pagal reikalavimo perleidimo sutartį, todėl atsirado būtinybė pakeisti išieškotoją pradėtame vykdymo procese.

4Prašymas tenkintinas.

5Iš teismui pateiktų dokumentų matyti, kad 2013 m. balandžio 19 d. Šiaulių apylinkės teismo įsakymu civilinėje byloje Nr. 2-2522-650/2013 iš atsakovo S. L. priteista skola, delspinigiai, palūkanos ir bylinėjimosi išlaidos ieškovo UAB „4Finance“ naudai. 2016 m. gruodžio 19 d. Skolų portfelio pardavimo sutartimi UAB „4finance“ perleido reikalavimo teisę dėl skolos išieškojimo iš skolininko S. L. naujajam išieškotojui Lindorff Oy, veikiančiam per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą.

6Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.101 straipsnio 1 dalis numato, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti visą reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui. Pirmosios instancijos teismas, kuriame išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais (CPK 596 straipsnio 1 dalis).

7Atsižvelgiant į tai, kad tarp pradinio išieškotojo UAB „4finance“ ir naujojo išieškotojo Lindorff Oy, veikiančio per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, 2016 m. gruodžio 19 d. buvo sudaryta Skolų portfelio pardavimo sutartis, pagal kurią pradinis išieškotojas perleido reikalavimo teisę į skolininko S. L. skolą, prašymas tenkintinas, išieškotojas vykdymo procese pakeistinas iš UAB „4finance“ į naująjį išieškotoją Lindorff Oy.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-292, 596 straipsniais, teismas

Nutarė

9Prašymą tenkinti.

10Pakeisti vykdomojoje byloje Nr.69-848-2013, pradinį išieškotoją UAB „4finance“, į.k. 301881644, į naująjį išieškotoją Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, juridinio asmens kodas 111882842, jam perleidžiant reikalavimo teises į skolininko S. L., a.k. ( - ) skolą.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai