Byla e2VP-6501-779/2016
Dėl išieškotojo BAB bankas Snoras pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – antstolė Andžela Tamašauskienė ir skolininkė D. B

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Staknienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Baltijos kredito sprendimai“ prašymą dėl išieškotojo BAB bankas Snoras pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – antstolė Andžela Tamašauskienė ir skolininkė D. B.,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teimą su prašymu pakeisti išieškotoją vykdymo procese ir nurodė, kad pradinis išieškotojas BAB bankas Snoras ir naujasis išieškotojas UAB „Baltijos kredito sprendimai“ 2015-07-31 sudarė reikalavimo perleidimo sutartį, kurios pagrindu pradinis išieškotojas perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininkę D. B.. UAB „Baltijos kredito sprendimai“ prašė pakeisti vykdymo procese išieškotoją BAB banką Snoras į UAB „Baltijos kredito sprendimai“.

3Prašymas tenkintinas.

4Iš civilinėje byloje esančių rašytinių įrodymų turinio nustatyta, kad BAB bankas Snoras ir UAB „Baltijos kredito sprendimai“ 2015-07-31 sudarė reikalavimo perleidimo sutartį, kurios pagrindu BAB bankas Snoras perleido UAB „Baltijos kredito sprendimai“ reikalavimo teisę į skolininkę D. B.. Iš civilinėje byloje esančių rašytinių įrodymų turinio nustatyta, kad UAB „Baltijos kredito sprendimai“ informavo skolininkę D. B. apie reikalavimo perleidimą ir kreditoriaus pasikeitimą.

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatomis, pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui.

6Esant aukščiau nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo prašymas tenkintinas bei pakeistinas vykdymo procese išieškotojas BAB bankas Snoras į UAB „Baltijos kredito sprendimai“.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 291 straipsniu, teismas

Nutarė

8pareiškėjo UAB „Baltijos kredito sprendimai“ prašymą dėl išieškotojo BAB bankas Snoras pakeitimo vykdymo procese tenkinti ir pakeisti vykdymo procese (vykdomojoje byloje Nr. 0153/13/00402) išieškotoją BAB bankas Snoras, į. k. 112025973, į UAB „Baltijos kredito sprendimai“, į. k. 303939377.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu apeliacine tvarka gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai