Byla e2-528-880/2015
Dėl skolos priteisimo

1Širvintų rajono apylinkės teismo teisėjas Linas Zinkevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Ecoservice“ ieškinį atsakovui Č. S. dėl skolos priteisimo ir

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą dėl 36,71 Eur skolos, 5 proc. metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo iš atsakovo Č. S.. Ieškovas nurodė, kad atsakovas neatsiskaitė už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą už laikotarpį nuo 2012 m. lapkričio 1 d. iki 2014 m. rugsėjo 30 d. ir liko skolingas ieškovui 36,71 Eur.

3Atsakovas atsiliepimo ieškinį nepateikė. Procesiniai dokumentai jam įteikti viešo paskelbimo būdu.

4Ieškinys tenkintinas visiškai.

5Ieškovas UAB „Ecoservice“ 2008 m. liepos 21 d. su Širvintų rajono savivaldybe sudarė paslaugų teikimo sutartį dėl komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugų teikimo Širvintų rajono savivaldybėje teritorijoje, kurios pagrindu vienintelis turi teisę teikti atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas Širvintų rajono savivaldybės gyventojams. Šios sutarties pagrindu ieškovas dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų sudarė sutartį su atsakovu Č. S. ir teikė jam atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas. Atsakovas įsipareigojo už šias paslaugas laiku ir tinkamai apmokėti, tačiau šios pareigos nevykdo, todėl už laikotarpį nuo 2012 m. lapkričio 1 d. iki 2014 m. rugsėjo 30 d. liko skolingas ieškovui 36,71 Eur.

6LR CK 6.38 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal sutarties nurodymus. Pagal prievolės esmę, skolininkas privalo atlikti kitos šalies (kreditoriaus) naudai tam tikrą veiksmą, o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą (LR CK 6.1 str.). LR CK 6.200 straipsnis numato, kad šalys privalo vykdyti sutartį tinkamai ir sąžiningai. UAB „Ecoservice“ savo sutartinius įsipareigojimus vykdė tinkamai ir sąžiningai, tačiau atsakovas nevykdė sutartinių įsipareigojimų, todėl iš atsakovo ieškovo naudai priteistina ieškovo nurodyta skola.

7LR CK 6.37 straipsnio 2 dalyje ir 6.210 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo atsakovas taip pat privalo mokėti ieškovui įstatymo nustatyto dydžio palūkanas, t.y. 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą, jeigu įstatymai ar sutartis nenustato kitokio palūkanų dydžio. Todėl palūkanos yra priteistinos.

8LR CPK 93 str. 1 d. nurodo, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, jos turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios šalies, taigi iš atsakovo ieškovui priteisiama 15 Eur žyminio mokesčio ir 54,45 Eur už ieškinio parengimą, iš viso 69,45 Eur bylinėjimosi išlaidų.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 270 straipsniais, teismas

Nutarė

10Ieškinį tenkinti visiškai.

11Priteisti UAB „Ecoservice“ naudai iš atsakovo Č. S. 36,71 Eur skolą, 5 proc. metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos, t.y. 2015 m. gegužės 18 d., iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 69,45 Eur bylinėjimosi išlaidų.

12Sprendimas gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos Vilniaus apygardos teismui per sprendimą priėmusį teismą.

Proceso dalyviai