Byla B2-1023-524/2017
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Erika Misiūnienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Serpantinas“ pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Pilkasis granitas“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

3pareiškėja 2017-02-02 kreipėsi į teismą su pareiškimu, juo prašę iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Pilkasis granitas“. Nurodė, kad atsakovė neatsiskaitė už atliktus darbus. Mano, kad atsakovė yra nemoki.

4Reikalavimų užtikrinimui pareiškėja teismo prašė atsakovei taikyti laikinąsias apsaugos priemones – atsakovės turto areštą.

5Klaipėdos apygardos teismas 2017-02-02 nutartimi pareiškėjos UAB „Serpantinas“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tenkino.

6Atsisakytina atsakovei UAB „Pilkasis granitas“ kelti bankroto bylą.

7Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1–2 punktai numato, kad bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis apibrėžia įmonės nemokumo sąvoką, t. y. įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

8Nagrinėjamoje byloje teismui yra pateikti duomenys, patvirtinantys, kad atsakovė skolą pareiškėjai sumokėjo. Šią aplinkybę patvirtina pareiškėjos pateikta informacija (CPK 178 straipsnis).

9Apibendrindamas bylos duomenų visetą teismas mano, jog byloje nėra duomenų ar įrodymų, kad atsakovė nevykdo įsipareigojimų, be to, nėra pateikta duomenų, kad įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų (CPK 12 straipsnis, CPK 178 straipsnis, CPK 185 straipsnis).

10Esant anksčiau nurodytoms aplinkybėms pripažintina, kad atsakovė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkino kreditorės (pareiškėjos), kuri kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo reikalavimus, todėl atsisakytina atsakovei kelti bankroto bylą (Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

11Klaipėdos apygardos teismo 2017-02-02 nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės nebeatlieka savo funkcijų, jos naikintinos (CPK 149 straipsnio 1 dalis).

12Teismas, vadovaudamasis CPK 290–291 straipsniais,

Nutarė

13atsisakyti kelti bankroto bylą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Pilkasis granitas“, įmonės kodas 170091790, buveinės adresas Stoties g. 5, Plungė.

14Panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2017-02-02 nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

15Nutartis per 10 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai