Byla 2FB-22446-1026/2019
Dėl bankroto bylos fiziniam asmeniui iškėlimo

1Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Vaida Motiejūnienė,

2sekretoriaujant D. R., dalyvaujant pareiškėjams G. P., V. P., suinteresuotam asmeniui V. J., nedalyvaujant suinteresuotiems asmenims AB „Swedbank“, Kredito Unija „Vilniaus taupomoji kasa“, HC Betonas, T. B., T. B., S. N., M. S., A. A.,

3viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų G. P. ir V. P. pareiškimu dėl bankroto bylos fiziniam asmeniui iškėlimo.

4Teismas

Nustatė

5pareiškėjai kreipėsi į teismą, prašydami iškelti jiems bankroto bylą, bankroto administratoriumi skirti M. M., kurio lėšų sumą, reikalingą bankroto procedūroms atlikti įvertins bankroto proceso kreditoriai, patvirtinti jų prašomą sumą fizinių asmenų būtiniesiems poreikiams tenkinti nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos iki nutarties patvirtinti planą įsiteisėjimo dienos.

6Byla buvo nagrinėjama 2019 m. lapkričio 19 d. bei 2019 m. lapkričio 29 d. teismo posėdžiuose. Apie posėdžio laiką ir vietą suinteresuoti asmenys buvo informuoti šaukimais, apie pareiškimo priėmimą pranešta www.teismai.lt., o atidėjus bylos nagrinėjimą neatvykę asmenys informuoti teismo pranešimais CPK 133 straipsnio 1 dalies tvarka. Papildomų prašymų nebuvo gauta.

7Byloje buvo gautas suinteresuoto asmens kreditoriaus B KB KU „Vilniaus taupomosios kasa“ atsiliepimas, kuriame prašė atsisakyti kelti pareiškėjams bankroto bylą bei civilinę bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant.

8Suinteresuoti asmenys A. A., M. S., T. B., T. B. atsiliepimuose neprieštaravo pareiškėjų pareiškimui.

9Pareiškėjai posėdžio metu pateikė žodinį bei rašytinį pareiškimą (prašymą) palikti jų pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo nenagrinėtu.

10Pareiškėja G. P. papildomai nurodė, kad bylos nagrinėjimo eigoje iškilo klausimas, jog jie suinteresuotam asmeniui kreditoriui V. J. nėra skolingi. Mano, kad jie buvo apgauti bei ketina ginčyti įsiskolinimo suinteresuotam asmeniui dydį. Dėl nurodytos priežasties mano, kad pasikonsultavę su teisininkais bei išsprendę įsiskolinimo dydį kreditoriui V. J., galėtų pakartotinai kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

11Suinteresuotas asmuo V. J. savo atsiliepime į pareiškėjų pareiškimą bei posėdžių metu nurodė, kad nesutinka, kad pareiškėjams būtų iškeliama bankroto byla, kadangi mano, kad jie yra nesąžiningi. Mano, kad jie neatskleidė jam, kaip kreditoriui, jog turėjo ir kitų kreditorių, neatskleidė savo tikrosios turtinės padėties bei įsipareigojimų dydžio. Posėdžių metu palaikė savo atsiliepime išdėstytą poziciją. Papildomai nurodė, kad pareiškėjai neįrodė būtiniems poreikiams jiems reikalingų išlaidų. Taip pat mano, kad pareiškėjai yra mokūs ir pagal jų gaunamas pajamas gali padengti įsiskolinimus kreditoriams. Neprieštaravo pareiškėjų prašymui palikti jų pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo nenagrinėtu. Savo nuomonę dėl pareiškėjų prašymo atsiimti pareiškimą, išreiškė tiek žodžiu, tiek raštu.

12Pareiškimas paliktinas nenagrinėtu.

13Ieškovas (pareiškėjas) turi teisę ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo atsiimti ieškinį (pareiškimą). Pareiškimo atsiėmimą teismas įforminą nutartimi, kuria pareiškimą palieka nenagrinėtą (CPK 139 straipsnio 1, 2 dalys, CPK 296 straipsnio 1 dalies 10 punktas).

14Šiuo atveju pareiškėjų G. P. ir V. P. prašymui palikti pareiškimą nenagrinėtu, iš esmės neprieštaravo bylos nagrinėjime dalyvaujantis suinteresuotas asmuo V. J.. Atsižvelgiant į tai, kad byla nagrinėjama fizinio asmens bankroto, taigi ypatingos teisenos tvarka, nesant pasirengimo bylos nagrinėjimui, todėl atsižvelgiant į šių kategorijų bylų specifiką, bei į tai, kad pareiškėjų valia išreikšta atsiimti pareiškimą, todėl teismas sprendžia, kad šiuo atveju jis atitinka įstatymo keliamus reikalavimus, yra priimtinas. Teismas, atsižvelgdamas į tai, kas yra išdėstyta, pareiškėjų pareiškimą dėl bankroto bylos fiziniams asmenims iškėlimo palieka nenagrinėtą.

15Bylinėjimosi išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei nepriteistinos, kadangi į valstybės biudžetą išieškotina bendra suma yra mažesnė už teisingumo ministro nustatytą minimalią valstybei priteistiną bylinėjimosi išlaidų sumą (CPK 96 straipsnio 6 dalis).

16Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 139 straipsnio 1 dalimi, 290–291 straipsniais,

Nutarė

17priimti pareiškėjų G. P. ir V. P. prašymą dėl pareiškimo atsiėmimo.

18Pareiškėjų G. P. ir V. P. pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo (suinteresuoti asmenys: AB „Swedbank“, Kredito Unija VTK, HC Betonas, T. B., T. B., S. N., M. S., A. A., V. J.) palikti nenagrinėtą.

19Išaiškinti pareiškėjams, kad, pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas pareiškimą palikti nenagrinėtą, pareiškėjai turi teisę vėl kreiptis į teismą su pareiškimu bendra tvarka.

20Nutarties patvirtintas kopijas siųsti dalyvaujantiems byloje asmenims bei antstoliams S. U., R. B., R. V., kuriems yra pateikti vykdomieji dokumentai, taip pat kredito įstaigai, kurioje yra pareiškėjų sąskaitos – AB „Swedbank“ bankui, pareiškėjų siūlomam bankroto administratoriui M. M..

21Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
1. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Vaida Motiejūnienė,... 2. sekretoriaujant D. R., dalyvaujant pareiškėjams G. P., V.... 3. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų G.... 4. Teismas... 5. pareiškėjai kreipėsi į teismą, prašydami iškelti jiems bankroto bylą,... 6. Byla buvo nagrinėjama 2019 m. lapkričio 19 d. bei 2019 m. lapkričio 29 d.... 7. Byloje buvo gautas suinteresuoto asmens kreditoriaus B KB KU „Vilniaus... 8. Suinteresuoti asmenys A. A., M. S., T. B., T. B. atsiliepimuose neprieštaravo... 9. Pareiškėjai posėdžio metu pateikė žodinį bei rašytinį pareiškimą... 10. Pareiškėja G. P. papildomai nurodė, kad bylos nagrinėjimo eigoje iškilo... 11. Suinteresuotas asmuo V. J. savo atsiliepime į pareiškėjų pareiškimą bei... 12. Pareiškimas paliktinas nenagrinėtu.... 13. Ieškovas (pareiškėjas) turi teisę ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos... 14. Šiuo atveju pareiškėjų G. P. ir V. P. prašymui palikti pareiškimą... 15. Bylinėjimosi išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu,... 16. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 139... 17. priimti pareiškėjų G. P. ir V. P. prašymą dėl pareiškimo atsiėmimo.... 18. Pareiškėjų G. P. ir V. P. pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos... 19. Išaiškinti pareiškėjams, kad, pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas... 20. Nutarties patvirtintas kopijas siųsti dalyvaujantiems byloje asmenims bei... 21. Nutartis neskundžiama....