Byla 2FB-22041-734/2018
Dėl bankroto administratoriaus atsistatydinimo ir pakeitimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Raimonda Vansevičienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjų V. K. ir A. K. įprašymą dėl bankroto administratoriaus atsistatydinimo ir pakeitimo.

2Teismas

Nustatė

3Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas pareiškėjų V. K. ir A. K. prašymas dėl bankroto administratoriaus M. V. atsistatydinimo. Nurodė, kad bankroto byloje paaiškėjo situacija, kad 2018 m. gegužės 23 d. nutartimi byloje nr. e2FB-10938-728/2018 Vilniaus miesto apylinkės teismas iškėlė bankroto bylą pareiškėjų dukrai G. N. (savininkei 1/3 dalies to paties namo, įkaito turėtojas – Luminor bankas) ir bankroto administratoriumi paskirtas UAB „Karaliaučiaus grupė“. Bankroto administratorių pasiūlė Luminor bankas, o pareiškėjai jo skyrimui neprieštaravo. Dėl šios priežasties bankroto administratorė prašo atstatydinti ją iš bankroto administratoriaus pareigų pareiškėjų byloje, nes efektyviau bus vykdoma abi bankroto bylos kartu parduodant visą šeimai priklausantį turtą. Bankroto administratorius UAB „Karaliaučiaus grupė“ sutinka toliau administruoti pareiškėjų bankroto bylą.

4Prašymas dėl bankroto administratoriaus atsistatydinimo tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatyme (toliau - FABĮ) 14 straipsnyje nustatyta, kad teismas priima nutartį dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir naujo bankroto administratoriaus paskyrimo kai bankroto administratorius pateikia prašymą dėl atsistatydinimo (FABĮ 14 straipsnio 1 dalis). Teismas gali priimti nutartį dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir naujo bankroto administratoriaus paskyrimo kai fizinis asmuo pateikia motyvuotą prašymą dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir pasiūlo naują bankroto administratoriaus kandidatūrą (FABĮ 14 str. 2 d.). Apie ketinimą pateikti prašymą dėl atsistatydinimo bankroto administratorius praneša fiziniam asmeniui ir kreditorių susirinkimo pirmininkui ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki kreipimosi į teismą dienos (FABĮ 14 straipsnio 3 dalis).

6Pareiškėjų ir bankroto administratorės M. V. pasiūlytas bankroto administratorius UAB „Karaliaučiaus grupė“ atitinka FABĮ 11, 12, 13 straipsnių nuostatas, kitų kandidatūrų pateikta nebuvo.

7Todėl vadovaujantis aukščiau išdėstytais argumentais, pareiškėjų V. K. ir A. K. ir bankroto administratorės M. V. prašymas dėl bankroto administratoriaus atsistatydinimo ir pakeitimo tenkintinas. Fizinių asmenų V. K. ir A. K. bankroto byloje paskirtinas naujas bankroto administratorius UAB „Karaliaučiaus grupė“, į. k. 300971626, adresas A. T. g. 4, Vilnius, sąrašo Nr. BA-112.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymo 11,12,13,14, straipsniais, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,

Nutarė

9patenkinti pareiškėjų V. K. ir A. K. ir bankroto administratorės M. V. prašymą dėl bankroto administratoriaus atsistatydinimo ir pakeitimo.

10Bankroto administratoriumi paskirti UAB „Karaliaučiaus grupė“, į. k. 300971626, adresas A. T. g. 4, Vilnius, sąrašo Nr. BA-112.

11Nustatyti 10 dienų terminą per kurį bankroto administratorius M. V. privalo perduoti paskirtam naujam bankroto administratoriui UAB „Karaliaučiaus grupė“ pareiškėjų bankroto proceso visus dokumentus.

12Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai