Byla e2-371-440/2020
Dėl pacientui padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Valantienė,

2sekretoriaujant Simonai Vasiliauskienei,

3žodinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo A. J. ieškinį atsakovei viešajai įstaigai Tauragės ligoninei dėl pacientui padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

4Teismas

Nustatė

51.

6Ieškovas kreipėsi į teismą prašydamas priteisti iš atsakovės viešosios įstaigos Tauragės ligoninės patirtą 106.723,52 Eur turtinę ir neturtinę žalą.

72.

82020 m. kovo 16 d. 13 val. paskirtas parengiamasis teismo posėdis žodinio nagrinėjimo tvarka. Apie posėdį šalims pranešta.

93.

10Teisme 2020 m. kovo 13 d. gautas ieškovo A. J. pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriame nurodė, kad ieškovas atsisako ieškinio, kad jam yra žinomos ieškinio atsisakymo teisinės pasekmės.

114.

12Pareiškimo dėl ieškinio atsisakymo kopija išsiųsta atsakovei. Dėl ieškinio atsisakymo prieštaravimų ar kitų prašymų negauta. Su šalimis susisiekta prieš posėdį, papildomų prašymų nepateikta.

13Dėl ieškinio atsisakymo

145.

15Civiliniame procese galiojant dispozityvumo principui, šalys gali laisvai disponuoti savo procesinėmis teisėmis (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau - CPK) 13 straipsnis, 42 straipsnio 1 dalis). Viena iš dispozityvumo principo išraiškos formų yra įtvirtinta CPK 140 straipsnio 1 dalyje. Pagal CPK 140 straipsnio 1 dalį bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridedamas prie bylos, o žodinis pareiškimas įrašomas į teismo posėdžio protokolą. Teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir nutraukia bylą. Pažymėtina, kad ieškinio atsisakymas nėra besąlyginis pagrindas teismui nutraukti bylą. Pagal CPK 42 straipsnio 2 dalį teismas nepriima ieškinio atsisakymo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, pažeidžia ieškovo, kitų asmenų teises ar įstatymų saugomus interesus.

166.

17Iš pareiškimo turinio matyti, kad ieškovas savo atsisakymą grindžia CPK 140 straipsnio 1 dalimi, jam suprantami atsisakymo nuo ieškinio padariniai, todėl daroma išvada, kad ieškovas laisva valia apsisprendė toliau neginti savo teisių teisme. Teismo vertinimu, nėra pagrindo pripažinti, kad šioje byloje pateiktas ieškinio atsisakymas prieštarauja įstatymams ar viešajam interesui, pažeidžia ieškovo arba kitų asmenų teises ar teisėtus interesus (CPK 42 straipsnio 2 dalis, 140 straipsnio 1 dalis), todėl ieškinio atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 4 punktas).

187.

19Išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu draudžiama (CPK 294 straipsnio 2 dalis).

208.

21Atsakovas nepateikė duomenų apie patirtas bylinėjimosi išlaidas ir prašymų dėl patirtų išlaidų priteisimo nepareiškė ( CPK 88 straipsnis, 93 straipsnis).

22Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalimi, 290 - 292 straipsniais,

Nutarė

23Priimti ieškovo atsisakymą nuo ieškinio ir civilinę bylą pagal ieškovo A. J. ieškinį atsakovei viešajai įstaigai Tauragės ligoninei dėl pacientui padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

24Išaiškinti, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

25Nutartis per septynias dienas dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

26Nutarties kopiją išsiųsti šalims .

Proceso dalyviai