Byla 2FB-999-206/2016
Dėl arešto turtui panaikinimo fizinių asmenų G. V. ir I. V. bankroto byloje

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Kulberkienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankroto administratoriaus UAB „Principo reikalas“ įgalioto asmens Irmanto Lengvino prašymą dėl arešto turtui panaikinimo fizinių asmenų G. V. ir I. V. bankroto byloje,

Nustatė

22016-09-23 teisme gautas bankroto administratoriaus prašymas panaikinti turto areštą, taikytą G. V. ir I. V. nekilnojamajam turtui, t.y. 0,0777 ha ploto žemės sklypui, unikalus Nr. ( - ), gyvenamajam namui, unikalus Nr. ( - ), ir kitiems inžineriniams pastatams – kiemo aikštelei, unikalus Nr. ( - ), esantiems ( - ). Nurodė, kad minėtas turtas parduotas iš varžytinių J. B. už 37510,00 Eur, siekiant disponuoti nurodytu turtu, būtina panaikinti Kretingos rajono apylinkės teismo taikytą areštą.

3Prašymas tenkintinas.

4Fizinių asmenų bankroto įstatymo 5 straipsnio 6 dalyje yra nustatyta, kad teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną dėl pareiškimo iškelti fizinio asmens bankroto bylą priėmimo dienos nutarties nuorašą išsiunčia antstoliams, kuriems yra pateikti vykdomieji dokumentai dėl išieškojimo iš šio fizinio asmens ar dėl jo turto arešto, taip pat kredito įstaigoms, kuriose yra fizinio asmens sąskaitos. Nuo nurodyto pranešimo gavimo dienos sustabdomas fizinio asmens turto realizavimas ir (ar) išieškojimas, įskaitant išieškojimą ne ginčo tvarka.

5Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nekilnojamajam turtui, t.y. 0,0777 ha ploto žemės sklypui, unikalus Nr. ( - ), gyvenamajam namui, unikalus Nr. ( - ), ir kitiems inžineriniams pastatams – kiemo aikštelei, unikalus Nr. ( - ), esantiems ( - ), buvo uždėtas areštas.

6Iš pateikto prašymo turinio nustatyta, kad 2016-08-24 įvyko varžytynės ir minėtas areštuotas turtas buvo parduotas. Nagrinėjamu atveju, areštas turtui buvo uždėtas kreditoriaus AB Swedbank turtinių reikalavimų užtikrinimui. Siekiant greitesnio bankroto procedūros įgyvendinimo ir tikslo kuo greičiau atsiskaityti su kreditoriumi, bankroto administratoriaus prašymas yra pagrįstas ir tenkintinas.

7Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290 str.,

Nutarė

8prašymą tenkinti.

9Panaikinti visas laikinąsias apsaugos priemones, taikytas G. V., a.k. ( - ), ir I. V., a.k. ( - ), nekilnojamajam turtui, t.y. 0,0777 ha ploto žemės sklypui, unikalus Nr. ( - ), gyvenamajam namui, unikalus Nr. ( - ), ir kitiems inžineriniams pastatams – kiemo aikštelei, unikalus Nr. ( - ), esantiems ( - ).

10Nutarties patvirtintą nuorašą išsiųsti bankroto administratoriui, pareiškėjams ir antstolio Jono Petriko kontorai.

11Nutarčiai įsiteisėjus, nedelsiant informuoti Viešo registro tvarkytoją.

12Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Kretingos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai