Byla e2S-333-467/2019
Dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos ir bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo bei išlaikymo priteisimo, išvadą teikianti institucija – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Alma Urbanavičienė teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovės D. D. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. gruodžio 13 d. nutarties taikyti laikinąsias apsaugos priemones civilinėje byloje pagal ieškovo S. G. ieškinį atsakovei D. D. dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos ir bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo bei išlaikymo priteisimo, išvadą teikianti institucija – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

2Teismas

Nustatė

31.

4Ieškovas S. G. 2018 m. lapkričio 9 d. kreipėsi į teismą su ieškiniu ir prašė nustatyti nepilnamečio vaiko K. G., gim. ( - ), gyvenamąją vietą kartu su motina D. D.; nustatyti S. G. bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarką; priteisti iš ieškovo S. G. materialinį išlaikymą nepilnamečiui K. G. po 200 EUR kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis kol K. G. sulauks pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant Vyriausybės nustatyta tvarka, atsižvelgiant į infliaciją; priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

52.

6Ieškovas taip pat prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir nustatyti laikiną jo bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarką.

73.

8Vilniaus miesto apylinkės teismas 2018 m. gruodžio 13 d. nutartimi prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tenkino iš dalies ir nustatė laikiną atsakovo S. G. bendravimo su nepilnamečiu sūnumi K. G. tvarką iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo dienos.

94.

10Atsakovė D. D. pateikė atskirąjį skundą, kuriuo prašė pakeisti 2018 m. gruodžio 13 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo patenkintas ieškovo S. G. prašymas ir nustatyta laikina bendravimo su sūnumi K. G. tvarka, teismo nutartį išdėstyti jos atskirajame skunde nurodyta tvarka.

115.

12Apeliacinis procesas nutrauktinas.

136.

14CPK 315 straipsnio 2 dalies 3 punkte nustatyta, kad apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui, jeigu skundžiamas teismo sprendimas (nutartis), kuris pagal įstatymus negali būti apeliacinio apskundimo objektas. Jei šis trūkumas paaiškėja nagrinėjant bylą apeliacine tvarka, apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 315 straipsnio 5 dalis). Šios nuostatos taikomos ir atskirųjų skundų nagrinėjimui (CPK 338 straipsnis).

157.

16Šiuo atveju atsakovės D. D. atskirasis skundas yra paduotas dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. gruodžio 13 d. nutarties, kuria pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės civilinėje byloje pagal ieškovo S. G. ieškinį atsakovei D. D. dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos ir bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarkos nustatymo bei išlaikymo priteisimo. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis nustatyta, kad nurodyta civilinė byla yra išnagrinėta - Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. sausio 18 d. nutartimi patvirtinta ieškovo S. G. ir atsakovės D. D. 2019 m. sausio 4 d. sudaryta taikos sutartis ir civilinė byla nutraukta.

178.

18Teismo 2019 m. sausio 18 d. nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. gruodžio 13 d. nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės paliktos galioti iki teismo nutarties įsiteisėjimo. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis nustatyta, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. sausio 18 d. nutartis įsiteisėjo 2019 m. sausio 29 d. Taigi, nagrinėjamu atveju konstatuotina, kad nėra apeliacijos objekto, kadangi laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimo išsprendimas nesukels byloje dalyvaujantiems asmenims teisinių pasekmių (Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje Nr. e2-1092-178/2015.

199.

20Remdamasis tuo, kas išdėstyta, apeliacinės instancijos teismas konstatuoja, kad apeliacinis procesas, pradėtas pagal apeliantės (atsakovės) D. D. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. gruodžio 13 d. nutarties, nutrauktinas (CPK 315 straipsnio 2 dalies 3 punktas, 5 punktas; 338 straipsnis).

21Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 315 straipsnio 2 dalies 3 punktu ir 5 dalimi, 338 straipsniu, apeliacinės instancijos teismas

Nutarė

22apeliacinį procesą pagal apeliantės (atsakovės) D. D. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. gruodžio 13 d. nutarties nutraukti.

Proceso dalyviai
Ryšiai