Byla 2-91-434/2013
Dėl skolininko turto dalies nustatymo

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Nida Solovjovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo BAB banko SNORAS pareiškimą skolininkui L. R. ir suinteresuotiems asmenims L. R., antstolei Irenai Balšienei, dėl skolininko turto dalies nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėjas BAB bankas SNORAS prašo nustatyti, kad skolininkui L. R. priklauso ½ sutuoktinės L. R. UAB „R.“ gaunamo darbo užmokesčio.

3Prašymas tenkintinas.

4Antstolė vykdo išieškojimą pareiškėjo naudai pagal teismo įsakymą Nr. L2-1054-753/2008 dėl skolos, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininko L. R.. Remiantis LR CPK 666 str. 1 d. išieškojimas iš fizinių asmenų nukreipiamas į turtą, jo dalį jungtinėje nuosavybėje. Kaip matyti iš teismui pareiškėjo pateikto antstolės rašto, patikrinus skolininko turtinę padėtį nustatyta, jog jis lėšų ir turto, į kurį būtų galima nukreipti skolos išieškojimą neturi, šiuo metu nedirba. Iš byloje esančių duomenų nustatyta, jog skolininkas L. R. yra vedęs, ( - ) d. santuoka sudaryta su L. R., byloje nėra duomenų, kad ši santuoka nutraukta. L. R. dirba UAB „R.“ ir gauna darbo užmokestį. LR CK 3.88 str. 2 d. 5 p. numatyta, jog pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos yra pripažįstama bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe. Pagal įstatymą preziumuojama, kad sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios (LR CK 3.117 str. 1 d.).

5Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis bei atsižvelgiant į L. R. gaunamų pajamų pobūdį, teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principus, pareiškėjo reikalavimas nustatyti, kad skolininko L. R. dalis jo sutuoktinės L. R. gaunamose pajamose sudaro ½ dalį, yra pagrįstas, todėl yra tenkintinas (LR CPK 667 str.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291 str., teismas

Nutarė

7Pareiškimą tenkinti.

8Nustatyti, kad skolininkui L. R., a.k. ( - ) bendrojoje jungtinėje sutuoktinių nuosavybėje su sutuoktine L. R., a.k. ( - ) priklauso 1/2 dalis jo sutuoktinės L. R. UAB „R.“ gaunamų pajamų (darbo užmokesčio).

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per Biržų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai