Byla 2-10030-251/2017
Dėl skolos priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Gema Janušienė, rašytinio proceso tvarka nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Autostilsas“ ieškinį atsakovui UAB „Transveho“ dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas UAB „Autostilsas“ pateikė teismui ieškinį dėl 703,75 Eur skolos, 115,54 Eur delspinigių, 6 procentų dydžio metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, ir bylinėjimosi išlaidų – 25,00 Eur žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovo UAB „Transveho“.

3Teismo iniciatyva nustatyta, kad Klaipėdos apygardos teismas 2017 m. spalio 3 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. B2-1475-538/2017 atsakovui UAB „Transveho“ iškėlė bankroto bylą. Teismo nutartis įsiteisėjo 2017-10-14.

4Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 15 straipsnio 2 dalis numato, kad visos civilinės bylos, kuriose įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai perduodamos bankroto bylą iškėlusiam teismui. Šiuo atveju svarbu yra tai, kad visi turtiniai reikalavimai, pareikšti bankrutuojančiai įmonei, būtų nagrinėjami būtent konkrečioje bankroto byloje, nes visų kreditorių finansiniai reikalavimai turi būti tenkinami laikantis įstatymuose nustatyto eiliškumo bei proporcingumo.

5Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 34 straipsnio 2 dalies 5 punktas nustato, kad teismas, sustabdžius bylą dėl to, kad atsakovui iškelta bankroto byla ar restruktūrizavimo byla, bylą perduoda bankroto ar restruktūrizavimo bylą nagrinėjančiam teismui. CPK 163 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad teismas privalo sustabdyti bylą, kai nagrinėjant bylą, kurioje atsakovui pareikšti turtiniai reikalavimai, paaiškėja, kad jam iškelta bankroto ar restruktūrizavimo byla. Tokiu atveju sustabdyta byla perduodama bankroto ar restruktūrizavimo bylą iškėlusiam teismui, o šis ją atnaujina ir prideda prie bankroto ar restruktūrizavimo bylos. CPK 163 str. 5 d., numato, kad byla perduodama bankroto bylą nagrinėjančiam teismui iki nutarties skirti nagrinėti bylą teismo posėdyje. Kadangi šioje byloje teismo posėdis nebuvo paskirtas, byla perduotina bankroto bylą iškėlusiam teismui.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 34 str. 2 d. 5 p., 163 str. 5 d., teismas

Nutarė

7civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Autostilsas“ ieškinį atsakovui UAB „Transveho“ dėl skolos priteisimo sustabdyti ir perduoti nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

8Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai