Byla 2-202-841/2013
Dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Gražina Mataitienė, sekretoriaujant J. M., dalyvaujant ieškovo atstovui direktoriui L. C., atsakovo atstovui advokatui A. J., žodinio proceso tvarka civilinėje byloje, iškeltoje pagal ieškovo UAB „Hifasta ir Ko“ ieškinį atsakovui UAB ,,CCM Baltic“ dėl skolos, delspinigių ir palūkanų priteisimo,

Nustatė

2ieškovo atstovas Šiaulių apylinkės teismui pateikė žodinį prašymą perduoti bylą Vilniaus miesto apylinkės teismui, nes ieškovo buveinė yra Vilniaus mieste, o atsakovo atstovas taip pat į bylos nagrinėjimą turi atvykti iš Vilniaus, todėl ekonomiškiau būtų perduoti bylą Vilniaus miesto apylinkės teismui, taip pakeičiant šalių sutartyje numatytą teismingumą pagal Genrangovo buveinės vietą.

3Atsakovo atstovas su pareikštu prašymu sutiko, prašė jį tenkinti.

4Prašymas tenkintinas. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 34 straipsnio 2 dalies 1 punktas nustato, kad teismas nutartim perduoda bylą nagrinėti kitam teismui, jeigu pripažįsta, kad ta byla operatyviau ir ekonomiškiau bus išnagrinėta kitame teisme. Šalių atstovai žodžiu išreiškė norą pakeisti šalių sutartyje numatytą sutartinį teismingumą, nes taip bylą bus galima išnagrinėti greičiau ir ekonomiškiau, nes šalių atstovams nereikės važinėti iš Vilniaus į Šiaulius. Teismo manymu toks šalių prašymas atitinka Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 7 straipsnyje įtvirtintus proceso koncentracijos ir ekonomiškumo principus, yra pagrįstas ir todėl tenkintinas.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 34 straipsniu, teismas

Nutarė

6Perduoti civilinę bylą Nr. 2-202-841/2013 Vilniaus miesto apylinkės teismui.

7Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai