Byla e2-1951-264/2015
Dėl skolos, palūkanų priteisimo priėmimo klausimą

1Kauno apygardos teismo teisėja Aušra Baubienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo „Swedbank“ AB ieškinio atsakovams A. L. ir UAB „Vasteras“ , trečiajam asmeniui BUAB „Airis LT“ dėl skolos, palūkanų priteisimo priėmimo klausimą

Nustatė

2Ieškovas „Swedbank“ AB kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašo iš atsakovų A. L. ir UAB „Vasteras“ priteisti 68 521, 37 Eur skolą , 5 proc. procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidas. Reikalavimų užtikrinimui ieškovas prašo atsakovams taikyti piniginių lėšų, kilnojamojo ir nekilnojamojo turto areštą.

3Ieškinį priimti atsisakoma (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4CPK 29 straipsnyje numatyta, jog ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, o juridiniam asmeniui – pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre.

5Atsižvelgiant į tai, kad ieškinyje nurodyta atsakovų A. L. gyvenamoji vieta – Vilniaus r., o UAB „Vasteras“ buveinė yra registruota Vilniaus m., todėl ieškinys neteismingas Kauno apygardos teismui. Ieškovas su ieškiniu gali kreiptis į apygardos teismą pagal atsakovų registracijos adresą, t.y. į Vilniaus apygardos teismą.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 291 straipsniu,

Nutarė

7Atsisakyti priimti „Swedbank“ AB ieškinį kaip neteismingą Kauno apygardos teismui ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

8Išaiškinti ieškovui „Swedbank“ AB, kad ieškinys gali būti teikiamas Vilniaus apygardos teismui.

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai