Byla 1-54-767/2011

1

2Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Šiukštienė, sekretoriaujant Vidai Mušeikytei, dalyvaujant prokurorui Birutei Pužaitienei, gynėjams advokatams R. K., S. L., nukentėjusiesiems ir civiliniams ieškovams V. G., V. B., R. R., L. S., civilinio ieškovo atstovui M. J., viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje

3A. B., a.k. ( - ) gim. ( - ), ( - ) r.sav.., lietuvis, Lietuvos Respespublikos pilietis, nevedęs, pagrindinio išsilavinimo, gyv. ( - ) r.sav., registruotas darbo biržoje, bedarbis, ( - ) rajono apylinkės teismo nuosprendžiu nuo baudžiamosios atsakomybės pagal LR BK 189 str.1. atleistas pagal laidavimą be užstato, laidavimo terminas – 1 m. , teistas ( - ) rajono apylinkės teismo pagal LR BK 178 str.2d. 40 parų arešto ; ( - ) miesto apylinkės teismo pagal LR BK 178 str.2d. laisvės apribojimu 1m 3mėn. , vadovaujantis LR BK 48 str.5d.2p., 6d.1p. per šį laikotarpį uždrausta bendrauti su D. L. ir įpareigoti būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.;

4J. K., a.k( - ) gim. ( - ) m., nevedęs, gyv. ( - ) raj. ( - ) sen., ( - ) km., pagrindinio išsilavinimo, bedarbis, neteistas,

5Kaltinami pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 2d., BK 178 str.2d., LR BK 178 str.2d., LR BK 178 str.2d., LR BK 178 str.2d., LR BK 178 str.2d.

6Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,

Nustatė

7Kaltinamieji A. B. ir J. K., 2010-01-18, laikotarpyje nuo 1 val. iki 6 val., veikdami bendrininkų grupėje su asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, ( - ) rajone, ( - ) kaime, išlaužę Uždarosios akcinės bendrovės ( - ) statybinio vagonėlio duris, įsibrovė į patalpą – ( - ) priklausantį statybinį vagonėlį, iš kurio pagrobė svetimą, ( - ) priklausantį 1340 Lt vertės turtą: du akumuliatorinius suktukus, kurių vieno kaina - 120 Lt, bendros 240 Lt vertės, elektrinį grąžtą „BOSCH“ 250 Lt vertės, kampinį šlifuoklį 150 Lt vertės, du diskinius medžio pjovimo pjūklus „MAKITA“, kurių vieno kaina - 200 Lt, bendros 400 Lt vertės, siaurapjūklį „DEVAL“ 300 Lt vertės ir svetimą, nukentėjusiojo R. J., turtą - elektrinį suvirinimo aparatą BX1-180 BC WELDER, 400 Lt vertės ir svetimą, nukentėjusiojo V. G., turtą - profesionalų horizonto lygio matavimo prietaisą NIVELYRAS CST – BERGER, 1000 Lt vertės, viso svetimo turto 2740 Lt vertės, padarydami Uždarajai akcinei bendrovei „Lagra“ 1340 Lt turtinės žalos, nukentėjusiajam R. J. - 400 Lt turtinės žalos ir nukentėjusiajam V. G. - 1000 Lt turtinės žalos.

8Po to, jie, ( - ), laikotarpyje nuo 0 val. 30 min. iki 4 val., veikdami bendrininkų grupėje su asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, turėdami vieningą tyčią pagrobti svetimą turtą, ( - ) kaime, išlaužę durų pakabinamą spyną ir taip įsibrovę į negyvenamą patalpą- mūrinį sandėlį, iš ten pagrobė svetimą, nukentėjusiojo V. B., turtą: 3 elektros variklius 2 kw galios nuo grūdų elevatoriaus, kurių vieno kaina 200 Lt, bendros 600 Lt vertės, elektros variklį 4 kw galios nuo valomosios mašinos 400 Lt vertės, rankinį purkštuvą ( - ) Lt vertės, viso turto už 1150 litų, padarydami nukentėjusiajam V. B. 1150 Lt turtinės žalos.

9Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, veikdami bendrininkų grupėje su asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, nulaužę durų pakabinamą spyną ir taip įsibrovę į negyvenamąją patalpą- mūrinį sandėlį, iš jo pagrobė svetimą, nukentėjusiojo V. B. turtą: dyzelinį šildytuvą 3500 Lt vertės, autokrautuvo akumuliatorių 120A 12V, 400 Lt vertės, 30 l dyzelino 45 Lt vertės, plastikinį baltos spalvos kanistrą 20 L talpos su dyzelinu, bendros 40 Lt vertės, elektrinį šildytuvą 2 kw galios 130 Lt vertės, viso turto už 4125 litus, padarydami nukentėjusiajam V. B. 4125 Lt turtinės žalos.

10Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, veikdami sunkinančiomis aplinkybėmis- bendrininkų grupėje su J. K. ir asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, išlaužęs duris ir taip įsibrovęs į negyvenamąją patalpą- arkinį sandėlį, iš ten pagrobė svetimą, nukentėjusios R. R. turtą: dyzelinį šildytuvą 3000 Lt vertės, dujų balioną 100 Lt vertės, dujinį šildytuvą 60 Lt vertės, viso turto už 3160 litų, padarydamas nukentėjusiajai R. R. 3160 Lt turtinės žalos .

11Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, veikdami bendrininkų grupėje su asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, išlaužę pakabinamą durų spyną ir taip įsibrovę į negyvenamąją patalpą-arkinį sandėlį, iš ten pagrobė svetimą, nukentėjusiojo L. S., turtą: 400 vnt. (pakuotėse po 100 vnt.) žalios spalvos tinklinių maišų bendros 120 Lt vertės, šildytuvą aliuminiu korpusu 200 Lt vertės, 2 dujinius balionus su reduktoriais, kurių vieno kaina- 120 Lt, bendros 240 Lt vertės, šildytuvą 500 Lt vertės, 2 rulonus taravimo plėvelės, kurių vieno rulono kaina- 20 Lt , bendros 40 Lt vertės, 20 m. elektros prailgintoją 26 Lt vertės, elektros prailgintoją 3 lizdų 10 Lt vertės, viso turto už 1136 litus, padarydami nukentėjusiajam L. S. 1136 Lt turtinės žalos .

12Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, veikdami bendrininkų grupėje su J. K. ir asmeniu, dėl kurio ikiteisminis tyrimas atskirtas, jam pasislėpus, nudaužęs durų pakabinamą spyną ir taip įsibrovęs į negyvenamąją patalpą- mūrinį sandėlį, iš ten pagrobė svetimą, nukentėjusiojo L. S., turtą: elektros variklį 2 kw galios 200 Lt vertės, elektros variklį nuo valomosios mašinos apie 5 kw galios 400 Lt vertės, padarydamas nukentėjusiajam L. S. 600 Lt turtinės žalos .

13Kaltinamasis A. B., apklaustas teisiamajame posėdyje, kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad ( - ) pas jį atvažiavo jo brolis J. K. ir jo draugas Darius, kuris pasiūlė pasipelnyti, užsidirbti pinigų. Sėdo į automobilį ir nuvyko į ( - ) k. Kokį turtą vogs nežinojo, bet pritarė šiai minčiai. Jis automobiliu nuvyko už kelių kilometrų ir sulaukęs SMS žinutės nuvažiavo pas juos į įvykio vietą. Visi sukrovė daiktus į automobilį, grįžo į jo namus ir brolis su draugu išvyko į Panevėžį. Galėjo būti visi daiktai išvardinti kaltinime. Už kelių savaičių, galėjo būti 2009-01-31 vėl atvyko brolis su Dariumi ir išvažiavo į ( - ) k. Sustojo prie sandėlio, jie abu nuėjo, o jis važiavo automobiliu link Pakruojo ir sulaukęs SMS žinutės atvažiavo prie jų. Susikrovė daiktus ir išvyko. Dėl padarytų nusikalstamų veikų nuoširdžiai gailisi, daugiau nusikaltimų nebedarys.

14Kaltinamasis J. K., apklaustas teisiamajame posėdyje, kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad ( - ) mėnesį su pažįstamu D. susitarė pagrobti metalo prie sandėlių. Nuvažiavo pas brolį A. B. ir jam pasiūlė pavairuoti mašiną, sakė jam, kad ieškos bešeimininkio turto, iš pradžių nesakė, kad svetimą turtą grobs. Nuvykus į ( - ) k. pamatė apleistus sandėlius, arčiau priėjus, pamatė statybinį vagonėlį, išlaužė jį gelžgaliu, vagonėlio viduje buvo įrankių ir kiti daiktai, išvardyti kaltinamajame akte. Visus daiktus susinešė prie kelio, tada atvažiavo brolis, pranešė telefonu, kad reikia atvažiuoti. Davė jam pinigų 100 litų. Praėjus dviems savaitėms vėl važiavo į ( - ) k., vežė brolis. Nuėjo su D. prie sandėlių, pateko į juos nulauždami spyną, buvo visas turtas išvardintas kaltinime, kurį pagrobė. Visus daiktus atiduodavo parduoti ( - ) miesto automobilių turguje. Už daiktus gavo pirmą kartą 400-500 litų, o antrą kartą gavo 1000 litų. Sutinka su civiliniais ieškiniais, sutinka juos atlyginti, kai turės galimybę, dėl padarytų nusikaltimų nuoširdžiai gailisi, ateityje daugiau nenusikalsti.

15Be kaltinamųjų jų kaltė nusikaltimo padarymu visiškai įrodyta šiais įrodymais.

16Civilinio ieškovo atstovas M. J. parodė, jog dirba ( - ) vadybininku. Iš pavogtų daiktų bendrovei gražintas įrankis 200 Lt vertės, iš ieškinio sumos reikia minusuoti 200 Lt, tokią sumą prašo priteisti iš kaltinamųjų. Žala įvardinta byloje, iš jos atimti reikia 200 Lt. Buvo pagrobti daiktai 2 akumuliatoriniai suktukai, vieneto pirkimo kaina 120 Lt su PVM, grąžtas BOSCH, jo pirkimo kaina 250 Lt su PVM, kampinis šlifuokis, jo pirkimo kaina 150 Lt su PVM , diskiniai medžio pjūklai 2 vnt., 1 jų bendrovei grąžintas, kito pirkimo kaina 200 Lt su PVM siaurapjūklis – vertė 300 Lt su PVM . Atlyginta žala yra 200 Lt, kas rasta, dar 150 Lt papildomai. Viso atlyginta 350 Lt. Bendrovės galutinis ieškinys 990 Lt.

17N. V. G. parodė, kad dirbo gamybos meistru ( - ). naudojosi ten dirbdamas savo nivelyru, visada jį vežiodavosi, o tada jį paliko, civilinio ieškinio byloje nereiškia, žala jam atlyginta.

18N. V. B. parodė, kad ( - ) mėn. pasigedo iš sandėlių įvairaus turto, esančio ( - ) k. Turtas buvo pagrobtas iš dviejų patalpų, elektros varikliai iš grūdų sandėlio, o kuras, šildytuvas, kiti daiktai iš kito daržovių sandėlio. Šie abu sandėliai yra atskiros patalpos, jų skirtingi įėjimai, jie tarpusavyje nesusijungia. Į sandėlius patekta nudaužus pakabinamas spynas, duryse pažeidimų nebuvo, grūdų sandėlyje plėštos durys, atkabintas kablys iš vidaus. Variklis ir šildytuvas grąžinti. Reiškia civilinį ieškinį 1335 litų sumai.

19N. R. R., parodė, kad paskambino nukentėjusiojo L. S. žmona ir pasakė, kad pažiūrėtų, ar neišplėštas jos sandėlys. Galėjo tai būti ( - ). Nuvažiavo prie sandėlio, ten jau rado tyrėjus. Pagrobė šildytuvą už 3000 Lt, dujinį šildytuvą, nupjaustė kabelius, ištempė vonias. Reiškia civilinį ieškinį 3107 Lt sumai, dėl bausmės nuomonės neturi.

20Nukentėjusysis L. S. parodė, kad ( - ) mėnesio, ryte atvažiavus į darbą, pamatė, kad išplėštos sandėlių durys. Sandėliai yra Aukštelkų kaime. Jam dingo du dujų balionai, šildytuvas dujinis automatinis, mažesnis dujinis šildytuvas, elektros varikis nuo valomosios, kitas nuo grūdų pakrovėjo nuimtas. 100 vnt. maišų pakuotė ir kiti daiktai išvardinti kaltinamajame akte. Jam padaryta 1936 Lt žala, prašo ją priteisti.

21Liudytojas L. S. parodė, kad 2010 m. sausio mėnesio, pastebėjo, kad atidarytas vienas sandėlis, nuvažiavo prie antro, atplėštas ir antras. Sandėlis vienas priklauso jam, kitas sūnui. Visas turtas, kuris yra sandėlyje priklauso sūnui. Spynos buvo sudaužytos, durys sulaužytos. Buvo patekta į vieną sandėlį nudaužus spyną, o kito durys atrakintos. Pastebėjo, nes ir V. B. sandėlio spyna irgi buvo atplėšta. Žino, kad sūnui iš pavogtų daiktų nieko negrąžinta. Žino, kokie daiktai sūnui dingo du pašildytojai, du dujų balionai, akumuliatorius, kabeliai, du elektros varikliai nuo valomosios ir nuo pakrovėjo ir dar kiti daiktai.

22Parodymų patikrinimo vietoje metu 2010-06-18 įtariamasis A. B. parodė nusikaltimo padarymo vietą ( - ) kaime . / b.l. 111-112,113-114, 4 t./

23Parodymų patikrinimo vietoje metu ( - ) įtariamasis A. B. parodė nusikaltimo padarymo vietą ( - ) kaime. / b.l. 119-120,121-123, 4 t./

24Apklaustas ikiteisminio tyrimo teisėjo, įtariamasis A. B. patvirtino ikiteisminio tyrimo pareigūnui duotus parodymus, kad padarė dvi svetimo turto vagytes skirtingose vietovėse ( - ) rajone kartu su J. K. ir jo draugu Dariumi. /b.l. 117-118, 4 t./

25Iš ( - ) įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad įvykio vieta yra ( - ) kaime. Apžiūrėtas ( - ) statybinis vagonėlis . Prie jo rasti trijų rūšių avalynės pėdsakai .Įvykio vietos apžiūros metu paimta išlieja su laužimo pėdsaku nuo statybinio vagonėlio durų. / b.l. 52-53, 1 t. /

26Iš ( - ) apskrities vyriausiojo policijos komisariato ( - ) rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjo R. B. tarnybinio pranešimo matyti, kad patikslinus įvykio vietą, nustatyta, kad vagystė iš ( - ) statybinio vagonėlio padaryta ( - ) kaime. / b.l. 68, 1 t./

27Iš dokumentų pateikimo protokolo matyti, kad 2010-06-17 V. G. pateikė PWM sąskaitą faktūrą Nr. RE 0800041 (kopiją), horizontalaus lygio matavimo prietaiso dėžę su užrašu „CST/berger „. /b.l.92,1t./

28Iš ( - ) kratos protokolo matyti, kad ( - ) apskrities vyriausiojo policijos komisariato ( - ) rajono policijos komisariato atliekamoje ikiteisminio tyrimo byloje Nr. 75-1-00151-10, 2010-06-15 buvo atlikta krata įtariamojo J. K. gyvenamojoje vietoje ( - ) k. Kratos metu rastas ir paimtas horizonto lygio matavimo prietaisas NIVELYRAS CST – BERGER ir liniuotė su užrašu DM008. / b.l. 100-103, 1 t./

29Iš reikalaujamų daiktų pateikimo protokolo 2010-06-17 matyti, kad ( - ) apskrities vyriausiojo policijos komisariato ( - ) rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja J. M. iš bylos Nr. 75-1-00151-10 pateikė nutarties daryti kratą kopiją, kratos protokolo kopiją, kratos metu paimtą horizontalaus lygio matavimo prietaisą NIVELYRAS CST BERGER. /b.l. 104-105, 1 t./

30Iš daiktų apžiūros protokolo 2010-06-22 matyti, kad apžiūrėti daiktai: horizontalaus lygio matavimo prietaisas NIVELYRAS CST BERGER inv. Nr. DM-008 ir stovas, transportavimo dėžė su inv.Nr. DM-008, kurie pripažinti daiktais, turinčiais reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti ir gražinti V. G. saugoti. / b.l. 107-109,110-112, 1 t/

31Iš daiktų apžiūros ( - ) protokolo matyti, kad apžiūrėta teleskopinė liniuotė, kuri grąžinta V. G. saugoti. /b.l. 114-116,117,1 t./

32Iš ( - ) kratos protokolo matyti, kad 2010-06-22 kratos metu ( - ). 3-52 , ( - ) m .pas J. K. rasta ir paimta: skerspjūklis MAKITA Nr. 0005499 ir kiti daiktai, neturintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, kurie grąžinti J. K.. / b.l.123-124,125-133,1 t./

33Iš daiktų parodymo atpažinti protokolo ( - ) matyti, kad liudytojui S. B. pateikti atpažinti daiktai, paimti iš J. K. kratos metu. L. S. B. atpažino iš ( - ) statybinio vagonėlio ( - ) pavogtą medžio pjovimo pjūklą „Makita“. / b.l. 152, 1 t./

34Esant tokiems faktiniams duomenims, kaltinamųjų veikos kvalifikuotos pagal 178 str. 2d. teisingai, tačiau vagystės iš V. B., R. R., L. S. pagal LR A. T. formuojamą praktiką (nutartis byloje Nr. 2K-58/2008) laikytinos tęstine nusikalstame veika, nes nusikalstama tęstine veika laikoma tokia veika , kuris susideda iš dviejų ar daugiau tapačių ar vienarūšių veiksmų, iš kurių kiekvienas vertinamas atskiria atitinka to paties Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies straipsnyje numatyto nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo objektyviuosius požymius, tačiau jie visi yra jungiami vieno sumanymo vieningos tyčios. Tęstiniu nusikaltimu pripažįstami keli tapatūs laiko požiūriu vienas nuo kito nenutolę veiksmai, padaryti analogišku būdu, analogiškomis aplinkybėmis, įgyvendinant vieną sumanymą dėl to paties dalyko, pvz. grobiant turtą iš to paties šaltinio, padarant žalą tam pačiam savininkui ir pan.

35Byloje nustatyta, kad pagrobtas turtas priklausė skirtingiems savininkams, nors buvo pagrobti iš skirtingų vietų, tačiau iš greta buvusių pastatų, tuo pačiu laiku.

36Teismas, skirdamas bausmę kaltinamiesiems atsižvelgia į tai, kad padaryti nusikaltimai yra apysunkiai. Kaltinamasis A. B. vieną kartą yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, 2 kartus teistas, teistumas jam neišnykęs ( iki nagrinėjamų nusikaltimų padarymo teistumo neturėjo), turi galiojančių administracinių nuobaudų, seniūno nesvarstytas. Teismas laiko, jog jo vaidmuo nusikalstamų veikų padaryme yra antraeilis. Kaltinamasis J. K. neteistas, baustas administracine tvarka, seniūno nesvarstytas. Kaltinamųjų atžvilgiu laikytina atsakomybe lengvinančia aplinkybe tai, kad prisipažino ir nuoširdžiai gailisi padarę baudžiamojo įstatymo numatytas veikas, savo noru atlygino dalį žalos. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad veiką padarė bendrininkų grupėje.

37Abu kaltinamieji padarė po 2 apysunkius nusikaltimus, pagrobė svetimo turto už 12911 Lt, jie nėra recidyvistai, patenkinamai charakterizuojami, todėl jiems parinktina bausmės rūšis – terminuotas laisvės atėmimas, nes švelnesne bausmės rūšimi nebus pasiekti bausmės tikslai. (LR BK 54 str.). teismas turi pakankamo pagrindo manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo, o taikyti bausmės vykdymo atidėjimą. (LR BK 75 str.).

38Civiliniai ieškiniai yra pagrįsti ir tenkintini pilnai. (LR ( - ) str.1d.).

39Daiktai – 2 spynos ir 5 laidų galai kaip menkaverčiai, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikintini (LR BPK 94 str. 1 d. 4 p.).

40Teismas, vadovaudamasis LR ( - )299 str., 303-308 str.,

Nutarė

41A. B. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už ( - ), R. J. ir V. G. turto pagrobimą skirti laisvės atėmimą 10 ( dešimt) mėnesių;

42Pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už V. B., R. R. ir L. S. turto pagrobimą skirti laisvės atėmimą 1(vienerius) metams 1 (vieną) mėnesį.

43Pagal Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1 d. ir 4 d. bei 9 d. bausmes subendrinus iš dalies sudedant tarpusavyje ir su Panevėžio m. apylinkės teismo 2010-11-11 nuosprendžiu paskirta bausme, galutinę subendrintą bausmę paskirti laisvės atėmimą 1(vienerius) metus ir 8(aštuonerius) mėnesius.

44Pritaikius LR BK 75 str. 1 d. ir 2 d. 7 p. , 67 str. 2 d. 2 p. ir 69 str. laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 2(dvejiems) metams.

45Įpareigoti be institucijos prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą sutikimo neišvykti ilgiau kaip 7 paroms iš gyvenamosios vietos.

46Skirti baudžiamojo poveikio priemonę turtinės žalos atlyginimą ( - ), R. J., V. B., R. R. ir L. S. per 1 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. dienos.

47Į bausmės laiką įskaityti laikinojo sulaikymo laiką nuo 2010-06-17 iki 2010-06-19 ir bausmę atliktą pagal 2010-11-11 nuosprendį.

48J. K. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d už ( - ), R. J. ir V. G. turto pagrobimą skirti laisvės atėmimą 10(dešimčiai) mėnesių;

49Pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už V. B., R. R. ir L. S. turto pagrobimą skirti laisvės atėmimą 1(vieneriems) metams 3(trims) mėnesius.

50Pagal Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1 d. ir 4 d. pagrindu bausmes subendrinus iš dalies sudedant, galutinę subendrintą bausmę paskirti laisvės atėmimą 1(vienerius) metus ir 7(septynerius) mėnesius.

51Pritaikius LR BK 75 str. 1 d. ir 2 d. 7 p., 67 str. 2 d. 2 p. ir 69 str. laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 1(vieneriems) metams ir 10(dešimt) mėnesių.

52Įpareigoti be institucijos prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą sutikimo neišvykti ilgiau kaip 7 paroms iš gyvenamosios vietos.

53Skirti baudžiamojo poveikio priemonę turtinės žalos atlyginimą ( - ), R. J., V. B., R. R. ir L. S. per 1 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. dienos.

54Į bausmės laiką įskaityti laikino sulaikymo ir suėmimo laiką nuo 2010-06-16 iki 2010-06-23.

55Kaltinamajam A. B. - rašytinį pasižadėjimą neišvykti , kaltinamajam J. K. - dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti - palikti iki nuosprendžio įsiteisėjimo, nuosprendžiui įsiteisėjus panaikinti.

56Civilinius ieškinius tenkinti visiškai. Priteisti iš kaltinamųjų A. B. ir J. K. solidariai:

57- ( - ) 990 Lt,

58- R. J. 400 Lt ,

59- V. B. 1335 Lt;

60- R. R. 3107 Lt,

61- L. S. 1936 Lt.

62Daiktus – 2 spynos ir 5 laidų galus kaip beverčius, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti (LR BPK 94 str. 1 d. 4 p.).

63Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per šį teismą.

Ryšiai
1. ... 2. Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėja Vilma... 3. A. B., a.k. ( - ) gim. ( - ), ( - ) r.sav.., lietuvis,... 4. J. K., a.k( - ) gim. ( - ) m., nevedęs, gyv. ( - ) raj. (... 5. Kaltinami pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 2d., BK 178 str.2d., LR BK 178... 6. Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,... 7. Kaltinamieji A. B. ir J. K.,... 8. Po to, jie, ( - ), laikotarpyje nuo 0 val. 30 min. iki 4 val., veikdami... 9. Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo... 10. Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo... 11. Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo... 12. Be to, jie, tęsdami nusikalstamą veiką, turėdami vieningą tyčią, tuo... 13. Kaltinamasis A. B., apklaustas teisiamajame posėdyje,... 14. Kaltinamasis J. K., apklaustas teisiamajame posėdyje,... 15. Be kaltinamųjų jų kaltė nusikaltimo padarymu visiškai įrodyta šiais... 16. Civilinio ieškovo atstovas M. J. parodė, jog dirba ( - )... 17. N. V. G. parodė, kad dirbo gamybos... 18. N. V. B. parodė, kad ( - ) mėn.... 19. N. R. R., parodė, kad paskambino... 20. Nukentėjusysis L. S. parodė, kad ( - ) mėnesio, ryte... 21. Liudytojas L. S. parodė, kad 2010 m. sausio mėnesio,... 22. Parodymų patikrinimo vietoje metu 2010-06-18 įtariamasis 23. Parodymų patikrinimo vietoje metu ( - ) įtariamasis A. B.... 24. Apklaustas ikiteisminio tyrimo teisėjo, įtariamasis A.... 25. Iš ( - ) įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad įvykio vieta 26. Iš ( - ) apskrities vyriausiojo policijos komisariato ( -... 27. Iš dokumentų pateikimo protokolo matyti, kad 2010-06-17... 28. Iš ( - ) kratos protokolo matyti, kad ( - ) apskrities vyriausiojo policijos... 29. Iš reikalaujamų daiktų pateikimo protokolo 2010-06-17 matyti, kad ( - )... 30. Iš daiktų apžiūros protokolo 2010-06-22 matyti, kad apžiūrėti daiktai:... 31. Iš daiktų apžiūros ( - ) protokolo matyti, kad apžiūrėta teleskopinė... 32. Iš ( - ) kratos protokolo matyti, kad 2010-06-22 kratos metu ( - ). 3-52 , ( -... 33. Iš daiktų parodymo atpažinti protokolo ( - ) matyti, kad liudytojui 34. Esant tokiems faktiniams duomenims, kaltinamųjų veikos kvalifikuotos pagal... 35. Byloje nustatyta, kad pagrobtas turtas priklausė skirtingiems savininkams,... 36. Teismas, skirdamas bausmę kaltinamiesiems atsižvelgia į tai, kad padaryti... 37. Abu kaltinamieji padarė po 2 apysunkius nusikaltimus, pagrobė svetimo turto... 38. Civiliniai ieškiniai yra pagrįsti ir tenkintini pilnai. (LR 39. Daiktai – 2 spynos ir 5 laidų galai kaip menkaverčiai, nuosprendžiui... 40. Teismas, vadovaudamasis LR ( - )299 str., 303-308 str.,... 41. A. B. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už ( - ), 42. Pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už 43. Pagal Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1 d. ir 4 d. bei 9 d. bausmes subendrinus... 44. Pritaikius LR BK 75 str. 1 d. ir 2 d. 7 p. , 67 str. 2 d. 2 p. ir 69 str.... 45. Įpareigoti be institucijos prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą... 46. Skirti baudžiamojo poveikio priemonę turtinės žalos atlyginimą ( - ), 47. Į bausmės laiką įskaityti laikinojo sulaikymo laiką nuo 2010-06-17 iki... 48. J. K. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d už ( - ), 49. Pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str.2d. už 50. Pagal Lietuvos Respublikos BK 63 str. 1 d. ir 4 d. pagrindu bausmes subendrinus... 51. Pritaikius LR BK 75 str. 1 d. ir 2 d. 7 p., 67 str. 2 d. 2 p. ir 69 str.... 52. Įpareigoti be institucijos prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą... 53. Skirti baudžiamojo poveikio priemonę turtinės žalos atlyginimą ( - ), 54. Į bausmės laiką įskaityti laikino sulaikymo ir suėmimo laiką nuo... 55. Kaltinamajam A. B. - rašytinį pasižadėjimą neišvykti... 56. Civilinius ieškinius tenkinti visiškai. Priteisti iš kaltinamųjų 57. - ( - ) 990 Lt,... 58. - R. J. 400 Lt ,... 59. - V. B. 1335 Lt;... 60. - R. R. 3107 Lt,... 61. - L. S. 1936 Lt.... 62. Daiktus – 2 spynos ir 5 laidų galus kaip beverčius, nuosprendžiui... 63. Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu...