Byla T-1045-840/2011

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Joana Kvaselytė, sekretoriaujant Rasai Dženkaitienei, dalyvaujant prokurorei Aldonai Vitkauskienei, Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos atstovui būrio viršininkui E. T., nuteistajam V. P.,

2išnagrinėjo teismo posėdyje Laisvės atėmimo vietų ligoninėje administracijos teikimą dėl nuteistojo V. P. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos,

Nustatė

3V. P., gim. ( - ), nuteistas 2008-08-19 Joniškio rajono apylinkės teismo pagal Lietuvos Respublikos BK 140 str. 2d. – 6 mėn. laisvės atėmimo. BK 64 str. 1, 3 d. tvarka subendrinus su 1997-09-29 nuosprendžiu paskirta ir neatlikta bausmės dalimi, galutinė bausmė – 5 m. laisvės atėmimo.

4Bausmę atlieka nuo 2008 m. rugpjūčio 19 d.

5Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija pateikė teikimą dėl nuteistojo V. P. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos, atlikus ½ dalį bausmės.

6Prokurorė neprieštarauja, kad nuteistasis V. P. būtų lygtinai paleistas iš pataisos namų.

7Teikimas atmestinas.

8Bausmių vykdymo kodeksas numato galimybę lygtinai paleisti asmenis, esant įstatyme nustatytoms sąlygoms, bet tai nėra būtinybė. Teismas, spręsdamas, ar lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos nuteistąjį, atsižvelgia, kad yra formaliai įstatyme numatytos sąlygos, bet atsižvelgia ir į kitas aplinkybes – nuteistojo asmenybę, elgesį per visą bausmės atlikimo laiką, padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą bei pobūdį. Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad nuteistasis bausmę atlieka lengvojoje grupėje, atliko ½ dalį bausmės, 6 kartus skatintas, drausmine tvarka nebaustas, tačiau teismas atsižvelgia ir į tai, kad V. P. 2003-06-03 jau buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų neatlikęs 5m.8mėn.21d. pagal 1997-09-29 Šiaulių apygardos teismo nuosprendį pagal LR BK 105 str. 8p. ir per lygtinio paleidimo laiką vėl padarė tyčinį nusikaltimą, likusi neatlikta bausmės dalis dar yra didelė – 1 metai 9 mėn. 3 d. Atsižvelgiant į visuomenės interesus ir į LR BK 41 str. 2d., apibrėžiančią bausmės paskirtį, kur 2 p. nurodyta, kad viena iš bausmės paskirčių yra nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, todėl sprendžiant ar asmuo gali būti lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos, teismas atsižvelgia ir į šią nuostatą. Teismas sprendžia, kad išvadai, jog nuteistąjį galima toliau taisyti neizoliuotą nuo visuomenės nėra pagrindo, todėl teikimas dėl V. P. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos netenkintinas.

9Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 157 str.3d.2p. ir BPK 362str.

Nutarė

10Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos teikimą dėl nuteistojo V. P. lygtinio paleidimo iš pataisos namų, atmesti.

11Nutartis per 5 d. nuo jos paskelbimo, o nuteistajam nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai